پربازدیدترین ها

سرویس: استانی کد خبر: 223590 ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹

مدیرکل حفاظت محیط زیست کرمانشاه:

تجهیزات بیشتری در اختیار محیط‌بانان کرمانشاهی قرار می‌گیرد

بازی دراز1404:مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت: تجهیزات بیشتری در اختیار محیط‌بانان در این استان قرار می‌گیرد.

تجهیزات بیشتری در اختیار محیط‌بانان کرمانشاهی قرار می‌گیرد

به گزارش بازی دراز، فریدون یاوری  درباره عمده ترین فعالیت‌های محیط زیست تا پایان امسال اظهار داشت: ارتقای شاخص‌های فرا بخشی زیست محیطی زمانی محقق می‌شود که باقی دستگاه‌های دولتی و خصوصی در این زمینه برای حفظ محیط زیست اقدام کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه افزود: یکی از این شاخص‌ها احداث سیستم تصفیه فاضلاب خانگی است که در شهرستان‌های هرسین، روانسر، جوانرود و ثلاث باباجانی و مدول دوم شهر پاوه تا پایان سال وارد مدار خواهند شد.

این مسئول با اعلام اینکه عملیات اجرایی سیستم تصفیه فاضلاب خانگی در شهرستان‌های صحنه و سنقر در دست انجام است، گفت: سیستم تصفیه فاضلاب خانگی مناطق قصرشیرین، سرپل ذهاب، گیلانغرب، اسلام آبادغرب، کرمانشاه، الزهرا بیستون و کنگاور در مدار بهره برداری قرار دارد.

یاوری عنوان کرد: همچنین درصدد هستیم از محل اعتباراتی که در قالب طرح‌های تملک دارایی سرمایه‌ای اختصاصی داده شده اعتباراتی جذب شود تا به سمتی پیش برویم تجهیزات بیشتری در اختیار محیط‌بانان به عنوان قشر زحمت کش محیط زیست قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در اختیار قرار دادن تجهیزات به محیط‌بانان سبب می‌شود آنها در حفظ محیط زیست مؤثرتر عمل کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه با بیان اینکه در حال حاضر دوربین‌های نصب شده روی هلی شات از نوع حرارتی نیست، تصریح کرد: برای نخستین بار به دنبال تأمین اعتبار برای خرید دوربین حرارتی هستیم.

این مسئول با اشاره به ۲۹ دی ماه روز هوای پاک بیان داشت: به این مناسبت نیروهای محیط زیست به منظور فرهنگ سازی زیست محیطی در مدارس و مکان‌های آموزشی حاضر می‌شوند.