پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 223536 ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷

پایان باشکوه سرباز وطن در زادگاهش

بازی دراز:مردم دیار کرمان از ساعاتی قبل منتظر ورود پیکر مطهر شهید سردار دل‌ها در میدان آزادی هستند ، کرمانی‌ها امروز همچون شمع گرد پیکر پاک حاج قاسم می چرخند تا با شکوه هر چه تمام او که خود را سرباز وطن نامیده است، تا به خانه ابدی و در کنار همرزمان شهیدش بدرقه کنند.

پایان باشکوه سرباز وطن در زادگاهش

به گزارش بازی دراز، 

مردم با سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر انگلیس خشم و انزجار خود را اعلام کرده و انتقام واژه مشترک تمامی حاضران در مراسم تشییع سردار قاسم سلیمانی است.

پیرو اعلام قبلی مراسم تشییع پیکر پاک شهیدان قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و چهار شهید دیگر حمله تروریستی آمریکا در بغداد، امروز (۱۷ دی ماه) ساعت ۷:۳۰ دقیقه در کرمان آغاز شده و از ساعت ها قبل از برگزاری مراسم، جمعیت زیادی در خیابان ها و مسیرهای منتهی به میدان آزادی حضور پیدا کرده اند.
زن و مرد، بزرگ و کوچک مشتاقانه و بی‌صبرانه منتظر ملاقات با فرمانده خود هستند و با در دست داشتن عکس‌هایی از شهید سپهبد سلیمانی که زیرآن نوشته بود یک جهان منتقم تو و یا به احترامت قیام می‌کنیم و پلاکاردهایی با عنوان انتقام سخت در میدان آزادی کرمان و همچنین با به اهتزار در آوردن پرچم‌ جمهوری اسلامی ایران و عراق عشق و ارادت قلبی خود به سردار اسلام را به نمایش گذاشته اند.
ایرانیان از طیف‌ها و گروه‌های مختلف امروز در یک قاب کنار هم قرار گرفته‌اند تا با استقبال از پیکر پاک سردار شجاع و شهیدی دیگر از جریان بی‌پایان جهاد و مقاومت اسلامی بار دیگر با آرمان های انقلاب اسلامی تجدید بیعت کنند.
کوچه‌های کرمان مزین به تصاویر سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی شده است و خیل جمعیت با سردادن‌ شعارهای مرگ برآمریکا ، مرگ براسراییل، حیدر حیدر، حسین حسین‌ شعار ما شهادت افتخار ما، خشم و انزجار خود را فریاد می زنند.

پیکر مطهر شهیدان سردار سپهبد قاسم سلیمانی و سردار حسین پورجعفری پس از تشییع در عراق و شهرهای اهواز، مشهد ، تهران و قم بامداد سه شننبه وارد زادگاهش استان کرمان شد .سردار حاج قاسم سلیمانی بامداد جمعه ۱۳ دی ماه به همراه ابومهدی المهندس از فرماندهان حشد الشعبی عراق و هشت نفر دیگر در اثر حمله تروریستی نیروهای آمریکایی که به دستور رییس جمهوری آمریکا انجام شد، به شهادت رسید.

پیکر سپهبد شهید سلیمانی بعد از تشییع در شهرهای عراق بامداد یکشنبه وارد خوزستان و در اهواز با حضور پرشور مردم این استان بدرقه شد.

مردم مشهد مقدس در جوار حرم امام رضا (ع) روز یکشنبه از سرداران شهید استقبال و صحنه های کم‌نظیری را در ابراز ارادت به سردار سلیمانی خلق کردند.

صبح دوشنبه بعد از اقامه نماز رهبر معظم انقلاب اسلامی بر پیکر شهید سپهبد سلیمانی و همرزمانش، پیکر این شهید سرافراز با حضور میلیون‌ها عزادار تهرانی تشییع و پس از آن به قم و برای خاکسپاری به کرمان منتقل شد.

پیکر سردار شهید سلیمانی امروز (سه شنبه) با حضور پرشور مردم در زادگاهش تشییع و در گلزار شهدای شهر کرمان جایی که وصیت کرده بود، به خاک سپرده می‌شود.

سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی سال ۱۳۳۵ در روستای قنات ملک در شهرستان رابر استان کرمان در خانواده‌ای مذهبی متولد شد.

 سردار سلیمانی ابتدای جنگ تحمیلی با شماری از نیروهای کرمان، تیپ زرهی را تشکیل داد و سپس به لشکر ۴۱ ثارالله تبدیل شد. او از آغاز تشکیل این لشکر تا انتصاب به فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله کرمان بود.

بامداد جمعه ۱۳ دی ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. 
بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.
در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
وزارت  امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد.