پربازدیدترین ها

کد خبر: 223515 ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶

به مناسبت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی:

مراسم سوگواری در پادگان ابوذر شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404: به مناسبت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، مراسم سوگواری با حضور امام جمعه‌، فرماندار مسئولین‌،‌ فرماندهان نظامی و انتظامی و پرسنل تیپ ٧١ پ. م صاحب الزمان (‌عج)ابوذر سرپل‌ذهاب برگزار شد.

 مراسم سوگواری در پادگان ابوذر شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد

به گزارش بازی دراز،  امام جمعه سرپل‌ذهاب در این مراسم با بیان اینکه خون پاک شهید سلیمانی تاج و تخت و طومار استکبار را در منطقه و در دنیا بر هم خواهد زد،گفت:شهید سلیمانی عزیزترین شخصیت دنیای اسلام و سیدالشهدای مقاومت است و امروز تمام آزادیخواهان جهان عزادار شهادت ایشان هستند

 

حجت الاسلام جواد فاطمی نسب با اشاره به اینکه شهید سلیمانی بر دلها ، بر مرزها ، بر قلبها و بر مغزها فرماندهی می کرد،افزود: شخصیت این شهید بزرگوار باید مطالعه شود و درآینده تفکرات ایشان در دانشگاههای ما تدریس شود .

 

امام جمعه شهرستان گفت: اخلاص ، تقوا، خاکی بودن ، موقعیت شناسی ، گوش به فرمان رهبری بودن و ولایتمداری و بصیرت ایشان امروز باعث محبوبیت و مقبولیت ایشان در دنیا شده است .

 

وی به آخرین دست نوشته این شهید عظیم الشان که نشان دهنده اوج اخلاص و تقوای ایشان بود اشاره کرد و گفت: شهید سلیمانی دغدغه دنیای اسلام را داشت و نمی توانست زمانی که مظلومیت کسی را ببیند ساکت بنشیند واین امر باعث مقبولیت و محبوبیت بین المللی ایشان شده است.

 

فاطمی نسب گفت: وقتی که اسلام به خطر می افتد این شهید بزرگوار ماموریت پیدا می کند که هسته های مقاومت را در کشورهای از هم گسیخته و نامنظم عراق و سوریه شکل دهد و این امر یک فرد استثنایی را می طلبد و شهید سلیمانی این اتحاد را در منطقه شکل داد .

 

نماینده ولی فقیه در سرپل ذهاب در پایان گفت: وی علی رغم علم به اینکه هر لحظه ممکن است به شهادت برسد اما بازهم شخصا در محورهای عملیاتی جنگهای نیابتی در عراق و سوریه حضور پیدا می کند.

 

 

 

سرهنگ شاطری فرمانده تیپ ۷۱ پیاده مکانیزه صاحب الزمان (عج) پادگان ابوذردر ادامه گفت:در برهه ای اززمان ما حتی نمی توانستیم به سگ آمریکایی نگاه چپ کنیم و آنها هر کاری که دوست داشتن را در کشور ما انجام می دادند اما امروز اقتدار جمهوری اسلامی را دربرابر آمریکا به عینه می توان دید.

 

وی بیان کرد: 8 سال جنگ تحمیلی ثابت کرد که از نظر نظامی نمی توانند با انقلاب و نظام مقابله کنند لذا به سمت جنگ اقتصادی و تهاجم فرهنگی و استیصال از درون رفتند.

 

وی با بیان اینکه شهید سپهبد سلیمانی نقش مهمی درپیروزی جبهه مقاومت درمنطقه داشته است،گفت: جنگهای نیابتی منطقه یکی دیگر از روشهای استکبار برای مقابله با نظام وتفکر انقلاب اسلامی بود که در تمامی آنها انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت پیروز میدان بوده است.

 

سرهنگ شاطری با بیان اینکه انتقام خون شهید سلیمانی قطعا گرفته خواهد شد،گفت: وقتی رئیس جمهور یک کشور مستقیما دستور ترور فردی که شخصیت،محبوبیت واقتدار ملی داشته را صادر می کند نشان دهنده زبونی و درماندگی آن دولت است، شهید سلیمانی یک شخصیت ملی و یک نظامی برجسته بود که تمام معادلات کشورهای حامی تروریسم و کشورهای مرتجع عربی را برهم زد.