پربازدیدترین ها

کد خبر: 223207 ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۸

امام جمعه شهرستان سرپل ذهاب:

لزوم توجه به برگزاری نمازجماعت در مدارس/ درانتخاب امام جماعت شایسته برای دانش‌آموزان تلاش شود

بازی دراز 1404 : امام جمعه شهرستان سرپل ذهاب گفت: تلاش در انتخاب امام جماعت شایسته برای دانش‌آموزان، تشویق و ترغیب مدیران، مربیان و دانش‌آموزان برای اقامه نماز و آشنایی بیشتر با معارف نماز از موارد انتظار است که باید مورد توجه قرار گیرد.

لزوم توجه به برگزاری نمازجماعت در مدارس/ درانتخاب امام جماعت شایسته برای دانش‌آموزان تلاش شود

به گزارش بازی دراز، حجت الاسلام جواد فاطمی نسب درگفتگو با خبرنگار ما به موضوع اهمیت برگزاری نمازجماعت در مدارس اشاره کرد و گفت: برپایى فریضه‏ هاى دینى به صورت دسته جمعى، در زندگى فردى و اجتماعى امت اسلام ، به ویژه در نسل جوان آثار مثبت معنوی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی فراوانى دارد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش نقش محوری در تربیت سرمایه‌های معنوی جامعه دارد و از آن نباید غافل بود، افزود: تلاش در انتخاب امام جماعت شایسته برای دانش‌آموزان، تشویق و ترغیب مدیران، مربیان و دانش‌آموزان برای اقامه نماز و آشنایی بیشتر با معارف نماز از موارد انتظار است که باید مورد توجه قرار گیرد.
 
امام جمعه شهرستان تصریح کرد: بی نمازی یک نوجوان یا جوان، می تواند در دزدی، رشوه خواری و نیز اعمال ناهنجار اجتماعی مؤثر باشد و انجام این رذایل نیز بر حیات نماز و روحانیت آن، تأثیر متقابل دارد. 

وی بیان کرد:برگزاری نمازجماعت در مدارس دانش آموزان یاد می گیرند و تمرین می کنند که نماز جماعت چگونه باعث وحدت صفوف مسلمانان و نزدیکى دل ها و تقویت کننده‏ روح اخوت و برادری میان آن ها است .