28. آذر 1398 - 10:55   |   کد مطلب: 223207
بازی دراز 1404 : امام جمعه شهرستان سرپل ذهاب گفت: تلاش در انتخاب امام جماعت شایسته برای دانش‌آموزان، تشویق و ترغیب مدیران، مربیان و دانش‌آموزان برای اقامه نماز و آشنایی بیشتر با معارف نماز از موارد انتظار است که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش بازی دراز، حجت الاسلام جواد فاطمی نسب درگفتگو با خبرنگار ما به موضوع اهمیت برگزاری نمازجماعت در مدارس اشاره کرد و گفت: برپایى فریضه‏ هاى دینى به صورت دسته جمعى، در زندگى فردى و اجتماعى امت اسلام ، به ویژه در نسل جوان آثار مثبت معنوی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی فراوانى دارد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش نقش محوری در تربیت سرمایه‌های معنوی جامعه دارد و از آن نباید غافل بود، افزود: تلاش در انتخاب امام جماعت شایسته برای دانش‌آموزان، تشویق و ترغیب مدیران، مربیان و دانش‌آموزان برای اقامه نماز و آشنایی بیشتر با معارف نماز از موارد انتظار است که باید مورد توجه قرار گیرد.
 
امام جمعه شهرستان تصریح کرد: بی نمازی یک نوجوان یا جوان، می تواند در دزدی، رشوه خواری و نیز اعمال ناهنجار اجتماعی مؤثر باشد و انجام این رذایل نیز بر حیات نماز و روحانیت آن، تأثیر متقابل دارد. 

وی بیان کرد:برگزاری نمازجماعت در مدارس دانش آموزان یاد می گیرند و تمرین می کنند که نماز جماعت چگونه باعث وحدت صفوف مسلمانان و نزدیکى دل ها و تقویت کننده‏ روح اخوت و برادری میان آن ها است .

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها