پربازدیدترین ها

کد خبر: 222966 ۱۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸

ترویج مصرف کالای ایرانی وظیفه همگانی است

رئیس کارگروه فرهنگی و تبلیغات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمانشاه، ترویج مصرف کالای ایرانی را وظیفه همگانی دانست و از همه دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی خواست در راستای معرفی تولیدات داخلی اقدام کنند.

ترویج مصرف کالای ایرانی وظیفه همگانی است

به گزارش بازی دراز، 

بهرام فاضلی روز یکشنبه در جلسه کارگروه  فرهنگی و تبلیغات ستاد مبارزه با  قاچاق کالا و ارز استان کرمانشاه در سرسرای اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، یکی از مهمترین راهکارها در راستای عدم گرایش مردم به سمت استفاده از کالاهای قاچاق و خارجی را  فرهنگ‌سازی دانست و تاکید کرد: همه دستگاه‌های فرهنگی باید برای روی‌آوری مردم به مصرف کالای داخلی تلاش کنند.

او فرهنگ‌سازی مستمر را در راستای نهادینه کردن مصرف کالای داخلی موثر دانست و گفت: اقدام‌های فرهنگی کم هزینه و بهترین بازده را دارند اگرچه ممکن است مقداری زمان‌بر باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، ورود کالای قاچاق به کشور  را از چند جنبه به ضرر کشور دانست و گفت: یکی از مهمترین مضرات این کالاها از رونق افتادن تولید داخلی، ورشکستگی واحدهای تولیدی و تعطیلی آنها است.

فاضلی، بیکار شدن شاغلان در این واحدها را از دیگر تبعات استفاده از کالای قاچاق و خارجی دانست و تصریح کرد: رونق تولید داخلی، ایجاد اشتغال و درآمدزایی در کشور از راه حمایت و مصرف کالای داخلی می‌گذرد.

وی با بیان اینکه امروز در کشور در بخش‌های مختلف کالاهای با کیفیت و مرغوبی تولید می‌شود، گفت: متاسفانه به دلیل عدم اطلاع رسانی مناسب بسیاری از مردم این کالاهای تولید داخلی را نمی‌شناسند.

او بر معرفی کالاهای تولید داخل کشور و استان کرمانشاه به شکل‌های مختلف در استان تاکید کرد و افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در قالب گروه‌های مختلف فرهنگی هنری برای استفاده از کالای تولید داخلی برنامه‌هایی اجرا کرده و به صورت مستمر نیز در دست اجرا دارد.

رئیس کارگروه فرهنگی و تبلیغات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمانشاه در ادامه سخنانش همچنین بر فرهنگ‌سازی در میان جامعه هدف دانش‌آموزان و دانشجویان نیز تاکید کرد و گفت: آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها در این راستا باتوجه به گسترده بودن جوامع هدفشان می‌توانند نقش موثری ایفا کنند.

فاضلی با تاکید بر کارهای بنیادین و اساسی در میان کودکان و نوجوانان از کانون پرورش فکری استان خواست موضوعات مربوط به قاچاق کالا را در اولویت برنامه های خود قرار دهند.

وی همچنین یادآوری کرد که فضاهای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را برای برگزاری برنامه‌های مربوط به فرهن‌گسازی در اختیار ادارات و نهادها قرار می‌دهیم.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.

این استان ۲ مرز رسمی و پنج بازارچه مرزی فعال دارد.