16. آذر 1398 - 12:21   |   کد مطلب: 222934
شبکه برق شهری در آلمان به مدت یک ساعت قطع شد اما کسی متوجه آن نشد، چرا که در این مدت از برق ذخیره شده‌ای که توسط انرژی‌های تجدیدپذیر تولید شده و در باتری‌های مخصوص ذخیره شده بود، استفاده شد.

به گزارش بازی دراز، 

 به نقل از آی‌ای، چراغ‌های چشمک زن جشن کریسمس با وجود قطع برق در شهر بوردسهولم(Bordesholm) آلمان همچنان درخشان و روشن بودند، چرا که شبکه برق این شهر به سرعت منبع تغذیه خود را به استفاده از برق تولید شده توسط انرژی تجدیدپذیر تغییر داد.

بنابراین تمامی ۷۵۰۰ ساکن این شهر به اولین شهروندان آلمانی تبدیل شدند که در حالی که کاملاً از شبکه برق محروم شده بودند، به مدت یک ساعت به شکل صد درصدی از انرژی تجدیدپذیر استفاده کردند.

بعد از گذشت این یک ساعت، وقتی دوباره برق شهر وصل شد هیچ یک از شهروندان متوجه قطعی برق نشده بودند.

منبع تغذیه در بوردسهولم توسط یک سیستم ذخیره سازی ۱۰ مگاوات و همچنین اینورترهای باتری فعال شد.

این باتری‌ها نه تنها به تثبیت منبع تغذیه و ذخیره انرژی تولید شده توسط انرژی‌های تجدیدپذیر کمک می‌کنند، بلکه باعث کاهش انتشار کربن نیز می‌شوند.

این سیستم به عنوان بخشی از "شبکه محلی مستقل" با قابلیت عملکرد مانند یک جزیره طراحی شده است که در هنگام قطع برق به کمک می‌آید و به بهره‌برداری می‌رسد.

"بوریس ولف" معاون اجرایی شرکت برق این شهر گفت: این آزمایش موفق یک نقطه عطف مهم در انتقال انرژی است. این کار نشان داد که انرژی‌های تجدیدپذیر می‌توانند بدون تأثیر بر ثبات سیستم، انرژی را تأمین کنند.

این واقعیت که هیچ کس متوجه قطع برق و جابجایی شبکه از برق عادی به انرژی‌های تجدیدپذیر و بازگشت آن نشد، به خودی خود یک شاهکار بود.

"فرانک گانتر" مدیرعامل شرکت برق این شهر گفت: این اتفاق نمایش چشمگیری از چگونگی امکانپذیر بودن این کار و صرفه اقتصادی و سودآور توسعه سیستم‌های تجدیدپذیر به همراه ظرفیت‌های ذخیره سازی مورد نیاز است، بدون اینکه خطری اعتبار آن را تهدید کند.

وی افزود: این یک نمایش خارق العاده بود، زیرا نشان می‌دهد انرژی‌های تجدیدپذیر می‌توانند برای تأمین انرژی کل شهرها به صورت همزمان استفاده شوند.

"پل رابرت" مهندس توسعه این سیستم گفت: قطع اتصال، بهره برداری از شبکه جزیره‌ای و همگام سازی مجدد با شبکه بدون هیچ مشکلی پیش آمد و سیستم ذخیره سازی کل تقاضای برق شهر را تأمین کرد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها