پربازدیدترین ها

کد خبر: 222753 ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵

رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان سرپل ذهاب:

مطالعه به عنوان عنصری اصلی و ضروری در زندگی است

بازی دراز1404: رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان سرپل ذهاب با بیان اینکه مطالعه به عنوان عنصری اصلی و ضروری در زندگی است،گفت: با توجه به اهمیتی که دین مبین اسلام و بزرگان دینی به مطالعه داده اند، برای دفاع از آرمان های دینی و فرهنگ اسلامی و جبران عقب ماندگی ها و رسیدن به خود باوری، باید فرهنگ مطالعه همگانی شود.

مطالعه به عنوان عنصری اصلی و ضروری در زندگی است

به گزارش بازی دراز، امیر اسمعیلی  درگفتگو با خبرنگار ما ضمن گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی و تاکید برفرهنگ مطالعه اظهار داشت: برای پیش گیری از مفسده های اخلاقی، رهایی از پوچ گرایی، بالابردن سطح تحصیلی نوجوانان و جوانان، و نیز پیشرفت وضعیت فرهنگی خانواده ها، باید آنان را به مطالعه هرچه بیشتر تشویق کنیم.

وی مطالعه را به عنوان عنصری اصلی و ضروری در زندگی دانست و افزود: با توجه به اهمیتی که دین مبین اسلام و بزرگان دینی به مطالعه داده اند، برای دفاع از آرمان های دینی و فرهنگ اسلامی و جبران عقب ماندگی ها و رسیدن به خود باوری، باید فرهنگ مطالعه همگانی شود. 

وی بیان کرد:کتابخانه های عمومی، در گسترش دانش و ارتقای میزان آگاهی های عمومی جامعه نقش به سزایی دارند. به تعبیری، عزم این نهاد، کمک به بالندگی و شکوفایی استعدادهای فردی، در راستای تولید اندیشه، علم و غنای فرهنگ جامعه می باشد. 

وی در پایان گفت: بی شک گسترش کتاب خوانی به عنوان ضرورتی اجتناب ناپذیر، تنها زمانی به فرهنگی عمومی تبدیل می شود که جامعه آن را نیازی پایان ناپذیر و وسیله ای برای رشد و پویایی شخصیت خود بداند و مطالعه، در کنار سایر کارهای روزانه، در زندگی مردم وارد شود و این گونه نباشد که کتاب، به افراد خاصی از جامعه اختصاص داشته باشد ؛ بلکه همگان تکامل و پیشرفت را در انس با کتاب بدانند.
هفته کتاب و کتابخوانی امسال از ۲۳ لغایت ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۸ است.