پربازدیدترین ها

کد خبر: 222719 ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲

مراسم گرامیداشت دومین سالگرد زلزله دلخراش آبان ماه سال 96 در سرپل ذهاب برگزار شد

بازی دراز1404: مراسم گرامیداشت دومین سالگرد زلزله دلخراش آبان ماه سال 96با حضور امام جمعه،مسئولین و مردم سرپل ذهاب در جوار حرم احمدابن اسحاق(ره) برگزار شد.

مراسم گرامیداشت دومین سالگرد زلزله دلخراش آبان ماه سال 96 در سرپل ذهاب برگزار شد

به گزارش بازی دراز، حجت الاسلام جواد فاطمی نسب دراین مراسم ضمن تسلیت و گرامیداشت یادوخاطرجانباختگان این حادثه غمبار،گفت:کسانی که از خداوند تبارک وتعالی فرصت زنده ماندن در زلزله را پیداکردند باید از این زلزله عظیم درس گرفته و برای زلزله بزرگ قیامت آمادگی کامل را کسب کنند.

وی افزود: مرگ از رگ گردن به انسان نزدیکتر است وهرلحظه ممکن است به سراغ افراد آمده وحیات مادی را از آنها سلب کند همانگونه که ۶۲۰ نفر را در زلزله مهیب آبان ۱۳۹۶ از ما گرفت لذا باید هرلحظه آماده رفتن از این دنیا بود.

امام جمعه شهرستان بیان کرد: حضور رهبری انقلاب در روزهای ابتدایی پس اززلزله در شهرستان باعث دلگرمی مردم و تسکین آلام زلزله زدگان شد، از شخص اول مملکت تا اقشار مختلف مردم فداکار، بخشنده و نوعدوست کشور در کنار زلزله زدگان سرپلذهابی بوده و به مردم کمک کردند که قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه بازسازی با وجود تمام مشکلات و موانع به خوبی انجام می گیرد ،گفت: فرصت سازی ازتهدید زلزله که مدنظر رهبر انقلاب بود در بسیاری از بخشها حاصل شده است اما در برخی از بخشها نیز کمبودها و مشکلاتی وجود دارد که امیدواریم در ادامه راه باتلاش ، حمایت وپیگیری مسئولین مرتفع گردد.

فاطمی نسب افزود: تزریق تسهیلات تکمیلی ساخت می تواند به مردم زلزله زده در تکمیل واحدهای نبمه کاره کمک کند که توسط دولت ابلاغ شده ولی در گیرودارراهروهای بروکراسی اداری معطل مانده که امیدواریم هرچه سریعتر موانع آن برطرف شده وبه دست مردم برسد.

وی در پایان با اشاره به بحث امهال مجدد یکساله تسهیلات زلزله زدگان گفت: با وجود گرفتاریها ومشکلات اقتصادی و معیشتی مردم که همچنان درگیر امورات بازسازی هستند موضوع بسیارمهم و ازمطالبات مهم مردم است که می تواند به زلزله زدگان درامر تکمیل بازسازی کمک کند و امروز توسط استاندار پرتلاش و خدمتگزار واقعی مردم درحال پیگیری است که امیدواریم بانگاه مساعد دولت و مجلس به نتیجه مطلوب برسد.

لازم به ذکراست، برگزاری محفل انس با قرآن کریم و قرات فاتحه برای شادی روح جانباختگان حادثه زلزله سال 96 از برنامه های پایانی این برنامه بود.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.