پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 222712 ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲

پیگیری تمدید یک‌ساله امهال وام‌های زلزله‌زدگان

استاندار کرمانشاه از پیگیری تمدید یک‌ساله امهال وام‌های زلزله‌زدگان این استان خبر داد

 پیگیری تمدید یک‌ساله امهال وام‌های زلزله‌زدگان

به گزارش بازی دراز، 

وشنگ بازوند پیش از ظهر سه شنبه در آیین بهره برداری از بیمارستان سوانح و سوختگی کرمانشاه که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: احداث بیمارستان ۵۰۰ تخت خوابی کرمانشاه و بیمارستان ثلاث یک ضرورت جدی برای استان است و در این راستا از وزیر تقاضا داریم با نگاهی ویژه به تکمیل این پروژه‌ها کمک کند.

وی افزود: استقبال رو به افزایش دانشجویان عراقی نشان از پتانسیل های توریستی حوزه آموزشی و درمانی استان دارد.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: سه مرز استان به تازگی رسمی شده اند و در تلاش هستیم امکان تردد مسافری و توریستی را در آن ها برقرار کنیم و از این امکان برای توسعه توریسم درمانی کرمانشاه بهره بگیریم.

این مدیر ارشد استان تصریح کرد: امروز دومین سالگرد زلزله آبان ماه ۹۶ است؛ زلزله ای با قدرت زلزله ۷.۳ ریشتر که جزو سهمگین ترین زلزله های صد سال اخیر بود.

بازوند عنوان کرد: زلزله های مشابه‌ زلزله سرپل ذهاب به طور متوسط ۳۰ هزار کشته در پی داشته اند ولی خوشبختانه با توجه به پیش لرزه ها و هوشمندی مردم، این زلزله خسارت های جانی بسیار کمتری در پی داشت.

استاندار کرمانشاه گفت: این زلزله بیش از ۵۰ پس لرزه قوی و بالای ۵ ریشتر داشت و در طول ۴۵ روز تمام گسل های کشور از جمله گسل تهران را تحت تاثیر قرار داد و در سطح مدیریت کلان کشور نگرانی های جدی ایجاد کرده بود.

بازوند گفت: یکی از آن زلزله ها که در آذر ۹۷ رخ داد ۶.۴ دهم ریشتر قدرت داشت که در حدفاصل شهرستان های سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب رخ داد.

وی بیان داشت: زلزله های مشابه این زلزله صدها کشته بر گذاشته است ولی خوشبختانه در این زلزله حتی یک نفر هم کشته نشد و هیچ سازه‌ای هم آسیب ندید که نشان از کیفیت مناسب سازه‌های ساخته شده در دوران بازسازی مناطق زلزله زده دارد.

فرصت سازی از زلزله در همه ابعاد /تبدیل مناطق زلزله زده به کارگاه بزرگ

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب در سفر به مناطق زلزله زده در رهنمودی حکیمانه خطاب به مسئولین عنوان کردند؛ از این بحران یک فرصت برای توسعه منطقه بهره بگیرید و مجموعه دولت و مدیریت ارشد استان با تمام توان این جمله راهبردی مقام معظم رهبری را سرلوحه کار قرار داد و خوشبختانه این فرصت سازی در تمام ابعاد اتفاق افتاده است.

این مدیر ارشد استان تصریح کرد: بسیاری از زیرساخت ها و ساختمان های شهر سرپل ذهاب در زلزله آسیب جدی دیدند و در دوران زلزله این شهر تبدیل به یک کارگاه بزرگ شده بود و برای چند هزار جوان اشتغال ایجاد کرد.

اتمام ۹۵ درصد بازسازی ها در مناطق زلزله زده

بازوند گفت: با تلاش های شبانه روزی صورت گرفته طی این دو سال، تاکنون ۹۵ درصد ساخت و سازها در مناطق زلزله زده به اتمام رسیده است.

وی ادامه داد: تورم و گرانی باعث شده برخی نتوانند خانه های خود را تکمیل کنند. با این وجود تا بازسازی آخرین خانه در کنار زلزله زدگان ایستاده‌ایم.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: تقاضا کرده ایم وام های زلزله زدگان یک سال دیگر امهال شود و با جدیت آن را پیگیری می کنیم.