پربازدیدترین ها

کد خبر: 222705 ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱

به مناسبت هفته وحدت برگزار شد:

نمایش وحدت وبصیرت روحانیون وبزرگان مذاهب مختلف اسلامی در شهرستان سرپل ذهاب

بازی دراز1404: نمایش وحدت وبصیرت روحانیون وبزرگان مذاهب مختلف اسلامی در مصلای نمازجمعه شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد.

نمایش وحدت وبصیرت روحانیون وبزرگان مذاهب مختلف اسلامی در شهرستان سرپل ذهاب

به گزارش بازی دراز، نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه دراین مراسم ضمن گرامیداشت هفته وحدت و یاد و خاطره جانباختگان زلزله سال 96 دراستان کرمانشاه اظهار داشت: آنچه داریم از قرآن و رسول خدا داریم قرآن ما را دعوت به وحدت و انصاف و برادری و یگانگی می کند . 

آیت‌الله مصطفی علماء با بیان اینکه داشتن بصیرت، ضرورت جدی برای یک جامعه است ،گفت: وحدت عامل اصلی ناکامی دشمنان در برابر مسلمانان است که در طول هزار و ۴۰۰ سال دشمن به فکر انواع نقشه علیه مسلمانان بوده اما موفق نشده‌اند چرا که مسلمانان پشتوانه دین و وحدت دارند.

وی تاکید کرد:نسبت به جوانان آینده، ماموستاها ،ائمه جمعه،علماء ها مسئولیت دارند نگذارند گروه های داعش درست شود، انسجام و اتحاد را حفظ کنیم. هرایرانی باید با جان و دل این انقلاب را حفظ کند یکی از شاخه های انقلاب وحدت و اتحاد است که با هم ودرکنارهم باشیم .

حجت الاسلام جواد فاطمی نسب امام جمعه سرپل ذهاب در ادامه مراسم گفت: شهرستان سرپل ذهاب با مذاهب اهل سنت و اهل تشییع و فرقه های مختلف نماد وحدت در جامعه است برادری،اتحاد و انسجام خود را در طول تاریخ چهل سال انقلاب ثابت کردند .

وی ادامه داد: امروزهیچ اختلافی و هیچ فاصله ای بین علمای اهل سنت و اهل تشییع شهرستان سرپل ذهاب وجود ندارد زیرا که وحدت یک مسئله سیاسی نیست بلکه ریشه در اعتقادات و باورهای دینی مردم دارد.

 وی افزود: در جامعه اسلامی منادی وحدت رهبرمعظم انقلاب است که پس از زلزله روزهای اول درروستاهای اهل سنت سرپل ذهاب حضوریافتند و ضمن دلجویی از زلزله زدگان مایه آرامش و امید در دل مردم شد.
وی حضورحضرت علماء نماینده ولی فقیه دراستان کرمانشاه، سرداران و امیران ارتش و نیروهای سپاه پاسداران درمنطقه مرزی سرپل ذهاب و خدمت رسانی به مردم بدون هیچ نگاه سیاسی در سریعترین زمان ممکن در ایام زلزله منادی وحدت خواند.

وی تاکید کرد: باید حول محور دشمن ، وحدت داشته باشیم برادری مردم سرپل ذهاب و کرمانشاه از تمثال شهدا درمعابرو کوچه ها باید فهمید ، تمثال شهدای اهل شیعه و سنت و فرقه اهل حق نشان میدهد هرجا خطری آب و خاک ما را تهدید کند با تمام تلاش در راه دفاع از انقلاب و نظام و اسلام می جنگند و جنگیدند. 

فاطمی نسب حضور روحانیون،علمای شیعه و سنی شهرستان سرپل ذهاب درگردهمایی ها و راهپیمایی ها و آتش کشاندن پرچم آمریکا و اسرائیل نشان از بصیرت و دشمن شناسی و معرفت عمومی نسبت به حربه های دشمنان عنوان کرد.
وی ضمن اشاره به دومین سالگرد زلزله و گرامیداشت یاد جانباختگان و تقدیرو تشکراز روحانیون، نیروهای خدمات رسان،نیروهای نظامی و انتظامی،ارتش سپاه و بسیج که در طول ایام زلزله در کنار مردم ایستادند وحماسه ها خلق کردند،گفت: در طول این دوسال گذشته از زلزله شاهد خدمات ارزشمندی ازطرف دولت و نهادهای انقلابی و فرهنگی و شخصیت ها مهم بودیم وبخش عظیمی ازمشکلات در سرپل ذهاب حل شده است و این عمران و آبادانی که امروز شاهدآن هستیم خروجی وحدت و انسجام بین مردم و مسئولین است که امروزاز آن بهره مند هستیم.

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی در ادامه این مراسم مقوله وحدت را بسیارمهم ، عظیم و بالاترین افتخاردانست و گفت: درجنگ ها علیه کشورانقلاب اسلامی ثابت کردیم درتمام ابعاد مختلف در چهل سال گذشته همراه نظام جمهوری اسلامی هستیم.

وی افزود: درهرجامعه ای وحدت نباشد امتی ظالم است و این نویدی برای مسلمانان است اگر وحدت داشته باشند فاصله زیادی با ظلم وجود دارد.

وی بیان کرد: اینکه مقام معظم رهبری درحوادث غیرمتقربه درکنار خود میبینیم آثار وحدت و دستاورهای انقلاب است و لذا وحدتی که در جامعه اسلامی وجود دارد سرآمد،الگو برای همه کشورها است. 

وی با بیان اینکه امت واحده هستیم و برای بزرگان دین ارزش قائل می شویم ،گفت: نیاز است امروزه خود را اصلاح کنیم ، عوامل نفوذی درمیان خود نباشیم ، گروه های مافیای و اسلام نما نباشیم،هویت و آرمانهای اسلام را افشا نکنیم تا به اوج قله های وحدت برسیم.

امام جمعه اهل سنت شهرستان سرپل ذهاب درادامه به اهمیت وحدت شیعه و سنی درمقابله با دشمنان اسلام تاکید کرد و گفت: : هفته وحدت به این معناست که شیعه و سنی باید در مشترکات با هم وحدت و انسجام داشته باشند و در جهت زدودن اختلافات و همچنین، مقابله با دشمن مشترک یعنی صهیونیست، وهابیت و تکفیری‌ها اقدام کنند.

وی با اشاره به این آیه شریفه قرآن کریم که خطاب به مسلمانان می‌فرماید: «از پیامبر(ص) اطاعت کرده و اختلاف نکنید، چرا که دچار سستی می‌شوید» اظهار کرد: وحدت نماد همدلی،اخلاق‌محوری و عظمت مسلمین و برادری شیعه و سنی است.