پربازدیدترین ها

سرویس: استانی کد خبر: 222687 ۰۸:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱

کم‌تحرکی سلامت دانش‌آموزان را تهدید می‌کند

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه کم‌تحرکی سلامت دانش‌آموزان را تهدید می‌کند، گفت: دانش آموزان بیش از کلاس‌های فوق برنامه درسی به تحرک نیاز دارند.

کم‌تحرکی سلامت دانش‌آموزان را تهدید می‌کند

به گزارش بازی دراز، 

مجید یزدان‌پناه در مراسم افتتاحییه طرح سفیران سلامت که امروز(20 آبان) در تالار شهید بهشتی کرمانشاه برگزار شد، با تاکید بر اینکه کم‌تحرکی و بی‌تحرکی سلامت دانش‌آموزان را تهدید می‌کند، اظهار کرد: آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند دانش‌آموزان را به سمت تحرک و ورزش کردن سمت و سو دهد و در این راه نیاز به کمک خانواده‌ها دارد.

یزدان‌پناه با انتقاد از خانواده‌ها به دلیل برنامه‌ریزی بیش از حد برای حضور فرزندانشان در کلاس های فوق برنامه درسی، گفت: خانواده‌ها بدانند که دانش‌آموزان بیشتر از اینکه به معلم خصوصی و کلاس فوق برنامه فیزیک و شیمی و ریاضی احتیاج داشته باشند، به تحرک و برنامه‌های ورزشی نیاز دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه ادامه داد: وقتی دانش‌آموزی هنوز از مدرسه برنگشته مجبور به حضور در کلاس‌های فوق برنامه می‌شود، دیگر توان و فرصتی برای تحرک داشتن و ورزش کردن پیدا نمی‌کند.

یزدان‌پناه اضافه کرد: دانش‌آموزان بیشتر از آنکه به یادگیری مباحث درسی نیاز داشته باشند، به سلامتی نیاز دارند و خانواده‌ها باید با آموزش و پرورش برای حفظ سلامتی دانش‌آموزان امروز به عنوان آینده سازان فردای کشور همکاری کنند.

وی سمت و سو گرفتن به سمت سبک زندگی سالم را به دانش آموزان و خانواده‌هایشان توصیه کرد و افزود: بر اساس آمارهای سازمان جهانی بهداشت کم‌تحرکی و بی‌تحرکی سهم قابل توجهی را در مرگ و میر افراد دارد و این موضوع می‌طلبد تا بیشتر به ورزش کردن و تحرک داشتن فکر کنیم.