پربازدیدترین ها

کد خبر: 222684 ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰

مراسم گرامیداشت دومین سالگرد دانش آموزان و فرهنگیان جانباخته حادثه غم انگیز زلزله آبان ماه ۹۶ در سرپل ذهاب برگزار شد

بازی دراز1404: مراسم گرامیداشت دومین سالگرد جانباختگان حادثه غم انگیز زلزله آبان ماه ۹۶به ویژه ۸۳ تن از دانش آموزان و ۲تن از فرهنگیان از دست رفته شهرستان سرپل ذهاب که با حضور فرماندار ،امام جمعه،فرمانده سپاه و سایر مسئولین و دانش آموزان این شهرستان در کانون فرهنگی هنری شهید باهنر برگزار شد.

مراسم گرامیداشت دومین سالگرد دانش آموزان و فرهنگیان جانباخته حادثه غم انگیز زلزله آبان ماه ۹۶ در سرپل ذهاب برگزار شد

به گزارش بازی دراز، فرماندار شهرستان سرپل ذهاب در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره جانباختگان زلزله سال 96 بیان کرد: انقلاب اسلامی به واسطه گرامیداشت برنامه ها و مراسمات توسط مسئولین و مردم و الخصوص قشر دانش آموزان برقرار و روزبه روز استوارتراست.

وی گفت: در زمان زلزله مشارکت و هم نوعی و نوعدوستی آموختیم ،مردم ،ادارات، نیروهای بسیج،سپاه و ارتش ،انجمن ها،سمن ها و... پای کارآمدند و کارنامه موفقی پس از این بحران به ثبت رساندند.

وی به حضور پرقدوم رهبرمعظم انقلاب پس از ساعات اولیه زلزله در شهرستان سرپل ذهاب اشاره کرد و گفت: با نگاه های معنوی و برنامه های راهبری روند زندگی و بازسازی در شهرستان را امید بخش کرد و مسئولین را با تلاش مضاعف پای کارآورد.

محبت جمالی نیا افزود: در سال 97پس از زلزله دانش آموزان با کسب مدارج علمی و دانشجویان با موفقیت در کنکور رتبه های برتر کشور موفق شدند و ثابت کردند همانند گذشتگان دوران جنگ تحمیلی مقاوم و بسیجی هستند.

وی به هفته بسیج اشاره کرد و گفت: بسیح در آموزش و فرهنگ است و پایه و اساس کشوربه شمار می رود و بالندگی فرزندان ما را رقم می زند.

وی در ادامه گفت: در زمان جنگ یادمان های شهدا ساختیم و در زمان زلزله اسطوره ها و مقاومت ها مشارکتها و هم نوعی ها را به همگان ثابت کردیم و امروزه یادمان جانباختگان را نیز داریم .

وی در پایان به هفته وحدت اشاره کرد و گفت: در زمان زلزله وحدت و انسجام در بین مردم سراسر کشور و مسئولین مایه امید در دل زلزله زدگان شد و همه در کنار همدیگر به یاری هم شتافتند.

رئیس آموزش و پرروش شهرستان سرپل ذهاب در ابتدای مراسم ضمن گرامیداشت یاد وخاطره جانباختگان زلزله سال 96 و دانش آموزان و فرهنگیان جانباخته گفت:در ایام زلزله در کوتاه ترین زمان سنگرتعلیم و تربیت رها نشد ودانش آموزان با حضور درکلاس های درس جای خالی جانباختگان را پرکردند و گرامی داشتند.

روح اله عباسیان یادآور شد: خدمت صادقانه و تعلم درسنگر تعلیم و تربیت و انجام کارهای فرهنگی دانش اموزان  در ایام زلزله در سرپل ذهاب با وجود حجم بالای آسیب ها و مشکلات کمتر از جبهه و جهاد در سنگرهای جنگ نبود.