پربازدیدترین ها

سرویس: استانی کد خبر: 222671 ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰

با معضل کم تحرکی بانوان شاغل مواجهیم

مسئول ورزش بانوان استان کرمانشاه با اشاره به معضل کم تحرکی بانوان شاغل در استان، از احیاء و اجرایی شدن طرح "ورزش بانوان در ادارات" کرمانشاه خبر داد.

با معضل کم تحرکی بانوان شاغل مواجهیم

به گزارش بازی دراز، 

گستردگی فقر حرکتی بین بانوان شاغل، اظهار کرد: تا چندسال پیش یکی از معضلاتی که در بحث ورزش بانوان داشتیم، عدم تحرک بانوان خانه‌دار بود، اما با مجموعه اقداماتی همچون راه اندازی ایستگاه‌های صبحگاهی ورزش در سطح پارک‌ها و فرهنگ سازی که انجام گرفت، این معضل تا حدود حل شده و معضل کنونی عدم تحرک بانوان شاغل است.

وی افزود: باتوجه به اینکه بانواتن شاغل بخش زیادی از وقت خود را در طول روز در محیط کار می‌گذرانند، خستگی و نداشتن وقت کافی باعث شده تا تمایلی برای رفتن به باشگاه‌های ورزشی و یا انجام حرکات ورزشی نداشته باشند.

مسئول ورزش بانوان کرمانشاه با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان برای رفع این مشکل و ترغیب بانوان شاغل به ورزش برنامه‌هایی را در دستور کار قرار داده و به استان‌ها ابلاغ کرده، عنوان کرد: طرح "ورزش بانوان در ادارات" طرحی است که از چندسال پیش کلید خورد، اما چندان به سمت اجرایی شدن نرفت، برای همین اخیرا بصورت جدی از سوی وزارت ورزش به استان‌ها ابلاغ شده تا با همکاری استانداری‌ها آن را در ادارات مختلف اجرایی کنند.

وی از احیاء و اجرایی شدن این طرح در کرمانشاه هم خبر داد و گفت: براساس این طرح همه دستگاه‌ها و ادارات استان موظفند یک ساعت را در شروع روز – سه جلسه در هر هفته - برای ورزش کردن بانوان کارمند خود قرار داده و فضای لازم را برای ورزش کردن آنها اختصاص دهند.

یوسفی بابیان اینکه این طرح با حمایت‌ دفتر امور بانوان استانداری کرمانشاه درحال اجرا است، عنوان کرد: به تمامی ادارات هم اعلام کرده‌ایم که مربیان مورد نیاز را ما می‌توانیم در اختیار آنها قرار دهیم.

وی تاکید کرد: هرچند این طرح را در چند دستگاه کرمانشاه اجرایی کرده‌ایم، اما متاسفانه شاهد استقبال چندانی از سوی بانوان از این فرصت نیستیم که برای رفع این مسئله هم باید فرهنگ‌سازی و برنامه‌های ترغیبی همچون برگزاری مسابقات داشته باشیم.