پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 222661 ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸

امام جمعه اسلام آبادغرب در خطبه های نمازجمعه:

مام جمعه اسلام آبادغرب گفت: تکیه برظرفیت های داخلی در رونق تولید و نیز استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه و آسیا، راه شکوفایی اقتصاد است و رهبرحکیم، بارها بر این امر تاکید کرده اند.

امام جمعه اسلام آبادغرب در خطبه های نمازجمعه:

به گزارش بازی دراز، 

 حجت الاسام محمدطه مهری در خطبه های نمازجمعه امروز اسلام آبادغرب گفت: تعیین دوازدهم تا هفدهم ربیع الاول، به عنوان هفته وحدت، از جمله ابتکارات سرنوشت ساز و تاریخ ساز امام راحل بوده است.ابتکاری که برای همیشه، بخش عمده ای از توطئه های دائمی استکبار را کم اثر کرده است و در ایران اسلامی و بسیاری از مناطق دیگر جهان، وحدت را تبدیل به یکی از گفتمان های غالب و رایج کرده است.شرایط حساس کنونی جهان اسلام می طلبد تا به این موضوع مهم، نگاهی عمیق تر داشته باشیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری بر این اعتقادند که وحدت مسلمین براساس پنج محور:

-تعریف اصول و محورهای مشترک وحدت بخش مانند :شخصیت پیامبر اکرم و قرآن کریم؛

-پای فشاری منطقی بر اصول هرمذهب توسط پیروان آن، همراه با ایجاد فضای گفت و گوهای سازنده و آزاد اندیشانه

-تحمل مخالف در زیست جمعی و مواجهه کریمانه و برادرانه

-تقویت تعامل بین علما و دانشمندان و اندیشمندان جهان اسلام؛

-بصیرت و زمان شناسی و شناخت عمیق از دشمن و ترفندها و نقشه های او.

با این مسیراست که حرکت جریان جبهه حق به سرانجام مطلوب خواهد رسید و دشمنان را از دست اندازی به منابع و منافع مادی و معنوی مسلمانان بازخواهد داشت.

امام جمعه اسلام آبادغرب بیان داشت: شرکت گسترده و پرشور مردم و جوانان و نوجوانان در راهپیمایی 13 آبان روز مبارز با استکبار بار دیگر ثابت کرد.مردم همچنان پای آرمانهای امام و رهبری و انقلاب که همانا استکبار ستیزی و تقویت جبهه مقاومت است ایستاده اند .

۱. گرگ ،گرگ است! آمریکای سال ۹۸ همان آمریکای سال ۴۳ و ۵۸است. با همان روحیه ی گرگ صفتی و وحشی گری ذاتی که امروز با شیوه ها و ابزارهای جدیدتر انجام می دهد.

۲. ؟! آمریکای امروز اما؛ به مراتب ضعیف تر ازگذشته است و رو به افول نهاده و به سرعت تبدیل به یک کشور معمولی خواهد شد.

۳. مذاکره ؛ تنفس مصنوعی به آمریکای رو به افول است!به همین جهت هم بخاطر تجدید قوا و هم به جهت تبلیغات انتخاباتی دست به گدایی مذاکره زده است. از این رو باید بدانیم مذاکره، تنفس مصنوعی به شیطان بزرگ است.

۴. ما هم آمریکا را به گوشه رینگ برده ایم! مقاومت ملت ما یک مقاومت عقلانی است که با پشتوانه ای از منطق ِ عقل و وحی و تجربه ؛ به عنوان راهبرد کلان نظام اسلامی مطرح گردیده و همین عامل است که توانسته آمریکا را بارها به گوشه رینگ ببرد و او را بی اعتبار سازد.

وی خاطرنشان ضمن گرامیداشت یاد شهدای عزیز هسته ای و ارج نهادن بر تلاشهای دانشمندان جوان و انقلابی و تقدیر از دولت محترم و سازمان انرژی هسته ای برای برداشتن گام چهارم، خاطرساخت:  تذکر این نکته را لازم می‌دانیم که به فرموده رهبر معظم انقلاب، نباید بیش از اندازه معطل آمریکا و اروپا بمانیم.یکسال صبر راهبردی و شش ماه برای کاهش گام به گام تعهدات، برهمگان ثابت کرد که این کشورها عزمی برای انجام تعهدات خود ندارند و تکیه برظرفیت های داخلی در رونق تولید و نیز استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه و آسیا، راه شکوفایی اقتصاد است و رهبرحکیم، بارها بر این امر تاکید کرده اند.

حجت الاسلام مهری در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه ۹۸/۸/۱۷ اسلام آباد غرب گفت: همه ما وظیفه داریم به امر ورزش کمک کنیم؛ تیم هندبال  زاگرس اسلام آباد غرب علی رغم مشکلات فراوان با حمایت سرپرستان و مربی تیم و با کمک مسئولان شهرستان و استان راهی مسابقات  باشگاههای آسیا شد که هم برای شهرستان هم برای استان و هم برای کشور باعث افتخار است، این افتخار آفرینی قابل تقدیر است.

وی افزود: متاسفانه تیم  راهیان کرمانشاه این روز ها حال خوبی ندارد، تیم راهیان کرمانشاه که به  لیگ دسته یک (لیگ آزادگان) صعود کرده بود با موانعی که فدارسیون برای او به وجود آورده ممکن بود به  لیگ دسته دو سقوط کند که با ورود دستگاه قضایی حق را به تیم راهیان کرمانشاه دادند که این تیم در  لیگ آزادگان بماند.

خطیب جمعه اسلام آبادغرب گفت: اما شنیده ها حاکی از این است که عواملی در  فدارسیون فوتبال به دنبال این هستند و فشار می آورند که این حکم قوه قضائیه را نقض کنند و حق مردم و جوانان استان کرمانشاه را  به عنوان کسانی که علاقه مند به ورزش هستند نادیده گرفته بشود. لذا توقع و انتظاری که ما و مردم در مراجعات مکرری که داشته اند، داریم این است که دستگاه محترم قضائی چه در استان و چه در کشور، استاندار و نمایندگان محترم اجازه ندهند حق فوتبال استان کرمانشاه ضایع بشود.