پربازدیدترین ها

کد خبر: 222640 ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴

درسرپلذهاب صورت گرفت :

برگزاری مراسم تقدیر از موکب داران اربعین حسینی در شهرستان

بازی دراز1404: مراسم تقدیر از موکب داران خدمت اربعین حسینی شهرستان باحضور مسئولین در سرپلذهاب برگزار گردید .

برگزاری مراسم تقدیر از موکب داران اربعین حسینی در شهرستان

به گزارش بازی دراز، در مراسمی باحضور امام جمعه ،فرماندار، روسا ومدیران ادارات ونهادهای دولتی از خدمات موکب داران شهرستان درایام اربعین حسین تقدیر شد.

امام جمعه سرپلذهاب دراین مراسم ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسکری (ع) و تبریک سالروز آغاز امامت امام زمان (عج) اظهارداشت : مردم شیفته اهل بیت ع باوجود تمام نواقص و کمبودها درایام اربعین حسینی پای کارآمده و آنچه که داشتند را درطبق اخلاص گذاشته و به زوار اباعبدالله (ع) خدمت کردند.


حجت الاسلام فاطمی نسب افزود  : مسئولین شهرستان نیز دراین ایام با وجود کمبودهایی که بخاطر سال اول میزبانی و کمبود زیرساختها وجودداشت توانستند عملکرد مناسبی را درایام اربعین حسینی داشته باشند که بسیار ارزشمند است .
وی تصریح کرد: نقش نیروی انتظامی در این میزبانی هم در بحث ترافیکی و کنترل نظم وامنیت ، هدایت زوار و سایر نیروهای نظامی همچون ارتش و سپاه پاسداران در برقراری امنیت و کمک به موکب داران بسیار پررنگ و حائز اهمیت بود.
امام جمعه شهرستان ادامه داد : مردم خونگرم و محب اهل بیت جامعه اهل حق و اهل سنت شهرستان نیز در میزبانی از زوار اباعبدالله (ع) پای کارآمده و نقش خودرا به خوبی ایفا کردند که قابل تقدیر است .
فاطمی نسب اذعان کرد : بنیاد مستضعفان و بنباد علوی کشور با تقبل هزینه سفر یک هزار نفر از مردم شهرستان به عتبات عالیات در این راه نقش مهمی ایفا کردند که ارزشمند است.
ایشان بابیان اینکه عملکردشهرستان درمجموع قابل قبول بود افزود : بزرگان ، جوانان و بانوان انقلابی و محب اهل بیت شهرستان در راه اندازی واستقرار موکبها و ارائه خدمت به زوار نقش مهمی داستند که امیدوارم این روحیه در مردم شهرستان تقویت شده ودرسالهای آینده که قطعا حجم زوار نیز بیشتر می شود شاهد ارائه خدمات بیشتر وبهتر به زائرین اباعبدالله الحسین ع باشیم.
 وی در بخش دیگری از سخنان خود به آغاز امامت حضرت ولیعصرعج اشاره کردوگفت : براساس روایات متعدد امام زمان عج در زمانی که دنیا پراز ظلم وجور شود ظهور خواهدکرد و این حرکت عظیم پیاده روی اربعین حسینی پیام جاودانه امام حسین ع را که همان ایستادگی در برابر ظلم و طاغوت است به گوش جهانیان میرساند و آشنا شدن مردم بااین پیام باعث گرایش آنها به این حرکت عظیم و قیام دهها میلیونی مردم می شود .
امام جمعه شهرستان اذعان داشت : دلهای مومنان و آزادگان جهان به هم نزدیک شده و گره خواهدخورد و مردم تشنه منجی عالم بشریت و آمدن امام زمان (عج) میشوندواین حرکت عظیم وقیام دهها میلیونی اربعین حسینی به قیام امام زمان عج متصل می شود .
فاطمی نسب خاطرنشان کرد : زوار اباعبدالله الحسین (ع) مورد توجه ویژه خداوند هستند و مورد استقبال و بدرقه ملائکته الله قرار می گیرند  و شما درحال خدمت کردن به زمینه سازان ظهور امام زمان (عج) هستید که بسیار ارزشمند است . 

فرماندار سرپلذهاب درادامه این مراسم اظهارداشت : شهرستان امسال پس از مدتها برای اولین بار میزبان زائرین عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی بود که با تلاش مسئولین و مردم همیشه درصحنه شهرستان میزبانی مناسبی از زوار صورت گرفت.
محبت جمالی نیا افزود : سرپلذهاب یکی از بهترین ونزدیکترین مسیرها در بزرگراه کربلا برای رسیدن به عتبات عالیات است که با کمک خودجوش مردم خونگرم و مهماندوست شهرستان و راه اندازی موکبهای مختلف خدمات ارزنده ای به زوار صورت گرفت.

وی تصریح کرد : موکبهای کمیته امداد، قلعه شاهین ، جوانان شهرک جهاد، قرارگاه فرهنگی حضرت ولیعصر عج ، موکب یاران اباعبدالله و موکب انصارالحسین (ع) مسجد جامع شهرستان در نقاط مختلف ورودی و خروجیهای سرپلذهاب مستقر شده و به زوار اربعین حسینی خدمت کردند که قابل تقدیر است .
نماینده عالی دولت در شهرستان اذعان داشت : خدمات صورت گرفته در بخشهای مختلف اسکان وپذیرایی ، خدمات بهداشتی ودرمانی ، برقراری نظم وامنیت ، کنترل مسائل ترافیکی وتردد خودرویی در محورهای مواصلاتی ، حمل ونقل توسط دستگاهها و نهادهای مختلف و نیروهای نظامی وانتظامی و مردم خونگرم شهرستان به زوار ارائه گردید که بسیارارزشمند است .
جمالی نیا ادامه داد : بیشترین حجم اسکان واستقرار زوار اربعین توسط آموزش و پرورش و ورزش و جوانان صورت گرفت که امیدواریم این روند با حجم و کیفیت بهتر و بیشتر درآینده ادامه پیدا کند .