پربازدیدترین ها

سرویس: استانی کد خبر: 222629 ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴

برخی ادعاها موجب بی‌اعتمادی مردم به انتخابات می‌شود

دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه با تاکید بر بی طرفی مجریان انتخابات، گفت: طرح ادعاهایی مانند مهندسی انتخابات از سوی وزارت کشور، به بی اعتمادی مردم نسبت به فرآیند برگزاری انتخابات و کاهش سرمایه اجتماعی منجر می‌شود.

برخی ادعاها موجب بی‌اعتمادی مردم به انتخابات می‌شود

به گزارش بازی دراز

 بهرام سلیمانی در واکنش به نطق میان دستور روز یکشنبه نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس اظهار داشت: آنچه در بخش هایی از نطق میان دستور حجت الاسلام حسینی کیا نماینده محترم مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی به عنوان مهندسی انتخابات مطرح شد، ایراد اتهام به استانداری کرمانشاه بوده است.

دبیرستاد انتخابات استان با بیان اینکه "وزارت کشور به عنوان مجری انتخابات خود را ملزم به رعایت دقیق قانون، حفظ بی طرفی در انتخابات و حراست از رای مردم می داند" تاکید کرد: تمامی مدیران وزارت کشور بالاخص فرمانداران و بخشداران به عنوان مجریان انتخابات، علاوه بر الزامات و دستورالعمل‌های اداری، از لحاظ اخلاقی و دینی در همه سطوح خود را ملزم به رعایت نکات پیش گفته می دانند.

وی ادامه داد: فارغ از این مسئله، تاکنون ملزومات برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور، به انحاء مختلف به مدیران دست‌اندرکار امر انتخابات یادآوری شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری، سلیمانی تصریح کرد: با توجه به ساختارهای قانونی نظیر حضور معتمدین مردم در هیأت های اجرایی و بازرسی و  همچنین نظارت شورای نگهبان بر تمامی روند انتخابات، در عمل امکان مهندسی انتخابات از سوی وزارت کشور، استانداری ها و فرمانداریها وجود ندارد.

 وی طرح ادعاهایی از این قبیل را موجب  بی اعتمادی مردم نسبت به فرآیند برگزاری انتخابات و کاهش سرمایه اجتماعی و میل به مشارکت انتخاباتی در میان مردم دانست و اضافه کرد: طرح اتهام آن هم با موضوع مهندسی انتخابات، جفا و ظلمی آشکار به نظام، دولت و مسئولان دست اندرکار انتخابات است.

سلیمانی افزود: در شرایطی که دشمنان نظام دم از عدم سلامت انتخابات می‌زنند و نظام را به مهندسی انتخابات متهم می‌کنند، زینده نیست چنین اتهاماتی از زبان برخی افراد در داخل مطرح شود.

مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمانشاه همچنین تاکید کرد: همانگونه که تاکنون بارها مورد تاکید قرار گرفته هر یک از مدیرانِ مجری انتخابات که خلاف اصل بی طرفی حرکت نموده و حمایت آنها از نامزدهای انتخاباتی محرز گردد، در هر زمانی حتی روز انتخابات، نسبت به تغییر آنان اقدام خواهد شد.

 دبیر ستاد انتخابات استان با اعلام آمادگی و همکاری استانداری کرمانشاه برای مقابله با اقداماتی نظیر ورود پولهای کثیف به عرصه انتخابات تصریح کرد: در صورتی‌که نماینده سنقر و کلیایی در مجلس مدارکی مبنی بر ورود پول‌های کثیف به انتخابات در دست دارند، قطعا می تواند با ارایه آن به مراجع ذیصلاح، نسبت به پیگیری ادعای خود اقدام کند.