آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

سرویس: استانی کد خبر: 222627 ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴

بازار موبایل هنوز حباب دارد

رئیس اتحادیه رایانه و انفورماتیک کرمانشاه معتقد است، بازار گوشی تلفن همراه همچنان حباب دارد.

بازار موبایل هنوز حباب دارد

به گزارش بازی دراز، اثیر روند کاهش قیمت دلار بر بازار موبایل، افزود: از قیمت‌ گوشی تلفن همراه نیز تا حدودی کاسته شده و کاهش حدود هشت درصدی را در قیمت‌ها داشته‌ایم.

وی ادامه داد: اگر روند کاهشی قیمت دلار همچنان ادامه داشته باشد، گوشی تلفن همراه باز هم ارزانتر خواهد شد، البته همه چیز وابسته به نرخ دلار نیست و اگر اجازه بدهند واردکنندگان موبایل بیشتر شوند، قیمت‌ها باز هم پایین خواهد آمد.

رئیس اتحادیه رایانه و انفورماتیک کرمانشاه با بیان اینکه گوشی‌های موبایلی که اکنون حدود چهار میلیون تومان فروخته می‌شود قبل از گرانی دلار یک تا 1.5 میلیون تومان قیمت داشت، افزود: اگرچه قیمت‌ها هیچوقت به نرخ قدیم برنمی‌گردد، اما هنوز حباب زیادی در بازار موبایل وجود دارد که باید شکسته شود.

امیری با بیان اینکه در بازار موبایل ثبات از همه چیز مهمتر است، تاکید کرد: نوسان قیمت بیشتر از گرانی‌ها بازار را آزاد می‌دهد.

وی ابرازامیدواری کرد، روند کاهشی قیمت‌ها باز هم ادامه داشته باشد و سپس بازار به ثبات برسد.

رئیس اتحادیه رایانه و انفورماتیک کرمانشاه با اشاره به اینکه کاهش نسبی قیمت‌ها تاثیر چندانی در رونق بازار گوشی تلفن همراه نداشته است، خاطرنشان کرد: رکود بازار پابرجا است و مغازه‌داران فروش چندانی ندارند.

به گفته امیری این رکود دو دلیل دارد که یکی پایین بودن قدرت خرید مردم و دیگری انتظار آنها برای ادامه کاهش قیمت‌ها است.

وی اشاره‌ای هم به وضعیت موجودی گوشی در بازار داشت و با بیان اینکه کمبود خاصی در بازار وجود ندارد، اظهار کرد: اکنون عرضه و تقاضا در تعادل نسبی قرار دارد.