پربازدیدترین ها

سرویس: استانی کد خبر: 222625 ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴

افزایش اقامتگاه‌های بوم‌گردی به 50 مورد/ معرفی رویداد گردشگری کرمانشاه 2020 در سریال "نون.خ"

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: براساس هدف‌گذاری انجام شده تا پایان امسال تعداد اقامتگاه‌‎های بوم گردی استان را به 50 مورد خواهیم رساند.

افزایش اقامتگاه‌های بوم‌گردی به 50 مورد/ معرفی رویداد گردشگری کرمانشاه 2020 در سریال "نون.خ"

به گزارش بازی دراز، 

به بیان آخرین برنامه ریزی‌های انجام گرفته در راستای برگزاری رویداد بین المللی گردشگری کرمانشاه 2020 پرداخت و گفت: زمانی که میزبانی این رویداد به صورت رسمی به کرمانشاه واگذار شد، بنا داشتیم تا در 505 روستای دارای ظرفیت استان  و در هر روستا چهار رویداد گردشگری را برگزار کنیم.

وی تصریح کرد: اگر می‌خواستیم در هر روستا چهار رویداد را برگزار کنیم تا 2020 رویداد در سال داشته باشیم عدد بالایی بود که تحقق آن امکانپذیر نبود، براین مبنا قرار شد تا  در مرحله اول روی برگزاری رویدادها در 70 روستایی که ظرفیت‌های زیادی در بحث گردشگری دارند، کار کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه تصریح کرد: طبق توافقی که با دستگاه‌های اجرایی استان داشته‌ایم، مقرر شده تا این دستگاه‌ها پیش از رویداد گردشگری کرمانشاه 2020 که حدود یک سال دیگر خواهد بود، زیرساخت‌های لازم را در این روستاها ایجاد کنند.

وی در ادامه بابیان اینکه برای برگزاری رویداد گردشگری کرمانشاه 2020 با شعار "اکوتوریسم و گردشگری روستایی" باید تعداد اقامتگاه‌های بوم گردی استان را به عدد قابل توجهی برسانیم، عنوان کرد: در ابتدای سالجاری تعداد اقامتگاه‌های بوم گردی استان هشت مورد بود، اما با تسهیل در صدور مجوزها اکنون 33 پروانه بهره برداری صادر کرده‌ایم.

قادری با تاکید براینکه تعداد اقامتگاه‌های بوم گردی استان تا پایان امسال به 50 اقامتگاه خواهد رسید،  عنوان کرد: براساس هدف‌گذاری انجام شده این تعداد تا پایان سال آینده به 100 اقامتگاه بوم گردی خواهد رسید.

وی در ادامه از آغاز تبلیغات رویداد گردشگری کرمانشاه 2020 هم از اربعین امسال یاد کرد و گفت: علاوه بر اقداماتی که در فضای مجازی درحال انجام هستیم و فعالیت‌های تبلیغاتی که باید روی بیلبورد اتوبان‌های پرتردد کشور داشته باشیم، از فرصت ساخت سریال "نون خ 2" هم برای معرفی کرمانشاه 2020 استفاده خواهیم کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه بابیان اینکه این سریال قرار است با رویکرد معرفی کرمانشاه 2020 ساخته شود، تصریح کرد: طبق توافقی که با عوامل این سریال داشته‌ایم، قرار براین شده تا در این سریال به معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان و حداقل پنج روستای گردشگرپذیر مناطق اورامانات کرمانشاه بپردازند.

انتهای پیام