پربازدیدترین ها

کد خبر: 222597 ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱

به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی :

مراسم صبحگاه مشترک و زنگ ایثار و مقاومت در سرپل ذهاب برگزار شد

بازی دراز1404: مراسم صبحگاه مشترک و زنگ ایثار و مقاومت به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی در دبیرستان پسرانه شهید ایرج رستمی شهرستان سرپل ذهاب با حضور امام جمعه، فرمانده سپاه ناحیه و رئیس آموزش و پرورش و جمعی دیگر از مسئولین برگزار شد.

مراسم صبحگاه مشترک و زنگ ایثار و مقاومت در سرپل ذهاب برگزار شد

به گزارش بازی دراز، امام جمعه سرپل ذهاب حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در این مراسم  ضمن گرامیداشت مقام شامخ شهدا از صدر اسلام تاکنون و روز یوم الله 13 آبان ماه سال 57 ،گفت: سیزدهم آبان ماه روز خیزش عظیم دانش آموزان و دانشجویان بر علیه رژیم پهلو بوده است.

وی خطاب به دانش آموزان گفت: آینده این نظام و انقلاب به دست شماها رقم خواهد خورد و میراث خوار شهدای سال 57 هستید و یک رسالت عظیم بر دوش دارید از این رو باید آماال ،اهدف و انگیزه و آرمان شهدای جوانان ما را مطالعه کنید وآگاه شوید و امثال شهید حججی با کندن دل از مادیات در جبهه های مقابل تکفیری بایستید.

حجت الاسلام جواد فاطمی نسب تاکید کرد: باید امروزه نوجوانان ،نقش شهدای دانش آموزان سال 57 را ایفا کنید با درس خواندن ، معنویت را در وجود خود تقویت کنید و ادامه دهنده راه شهدا باشید.

وی تصریح کرد: دشمنان به دنبال این هستند از طریق فضای مجازی ذهن نوجوانان و جوانان ما را از مسائل اصلی کشور دور سازند و به مسائل حاشیه ای و فرعی سوق دهند و جوانان ما را نسبت به آینده نظام و جمهوری اسلامی مایوس سازند و وانمود کنند کشور ایران اسلامی نمی تواند مشکلات را حل کند.

وی تاکید کرد: در این راستا معلمان ،مدیران باید تلاش کنند و نوجوانان باید آگاه باشند در پشت هر پیروزی خیل عظیمی از نخبگان جوان و دانش اموزان و دانشجویان موفق است که توانستند با هوشیاری و پشتکار آینده نظام و انقلاب رارقم بزنند.

امام جمعه شهرستان در پایان گفت: شما نوجوانان و جوانان باید قدر این ایام و موقعیت را دانسته و تصمیم های بزرگ و ارزشمند را بگیرید و پیروزهای حاصل کنید که سرباز پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران بمانید.

رئیس آموزش و پرورش سرپل ذهاب در ادامه ضمن گرامیداشت این هفته و یاد و خاطره شهدا و شهید حسین فهمیده ، یوم الله ۱۳ آبان را روز دانش آموز وروز حماسه لاله های خونین انقلاب عنوان کرد و گفت: فرزندان امام در ۱۳ آبان حماسه آفرینی کرده و برگ زرینی از افتخارات انقلاب اسلامی را رقم زدند.

وی افزود: 13 آبان ماه باردارحوادثی تاریخ ساز بود که دنیا را تکان داد وپایه های استکبار جهانی را به لرزه درآورده و قدرت پوشالی آمریکای جهانخوار برهمگان نمایان گشت .
 

وی بیان کرد: دانش آموزان پایه های استکبار جهانی را در ایران اسلامی برچیدند و امروزه وظیفه ماست که این ایام الله را زنگه داشته و پاس بداریم.

وی در پایان یادآور شد: 7 هزار نفر از دانش آموزان در ۱۳ آبان سال 57 به سمت دانشگاه تهران تظاهرات کرده و ۵۶ شهید گلگون کفن را تقدیم انقلاب کردند .

لازم به ذکراست، اولین شهید دانش آموز شهرستان سرپلذهاب، شهید والامقام شهید ایرج رستمی که در 8 آبان ماه 57  در سرپلذهاب به درجه شهادت نائل آمد.