11. آبان 1398 - 10:10   |   کد مطلب: 222593
امام جمعه کرمانشاه گفت: دشمنان در حال طراحی نقشه هایی برای سلب امنیت در کشورهای اسلامی هستند

به گزارش بازی دراز، 

آیت الله مصطفی علما در خطبه های این هفته نماز جمعه کرمانشاه، اظهار داشت: نکته اساسی همه معصومین که سبب خوف خلفا شده این است مردم به سمت ائمه جذب می شدند زیرا آنها مرجع بصیرت و آگاهی مردم بودند از همین رو خلفا نمی توانستند این را تحمل کنند.

وی افزود: امام رضا(ع ) به هیچ مسئله ای ورود نکرد تنها فرمودند کلمه «لا اله الا الله حصنی» به این معنا که کلمه توحید اساس همه ابعاد زندگی است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه اگر بخواهیم مصون بمانیم باید در چارچوب کلمه توحید گام برداریم، خاطرنشان کرد: شرط حصن بودن کلمه لا اله الا الله این است که مفسر آن معصومین(ع ) باشد وگرنه داعش با این کلمه و با الله اکبر سر می برید.

آیت الله علما گفت: دهم آبان سالروز شهادت آیت الله قاضی طباطبائی، نخستین شهید محراب در تبریز است، که از اوایل انقلاب در متن مبارزه قرار داشتند و مردم تبریز را رهبری می کردند.

وی عنوان کرد: آیت الله قاضی طباطبایی تالیفات بسیاری داشتند و عموزاده مرحوم علامه طباطبایی بودند که مورد توجه حضرت امام خمینی(ره ) بودند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه عنوان کرد: همچنین ۱۱ آبان سالروز تیرباران طیب بود که روز تیرباران وی از سوی حوزه علمیه و مراجع تقلید تعطیل اعلام شد زیرا جرم وی دفاع از امام(ره ) بود.

ضرورت حضور جدی و حماسی مردم در یوم الله ۱۳ آبان

آیت الله علما با گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان بیان داشت: ۱۳ آبان سالروز تبعید امام راحل(ره ) به ترکیه در سال ۴۳ همچنین کشتار دانش‌آموزان در سال ۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی و مبارزه با استکبار در سال ۵۸ بوده بنابراین باید در راهپیمایی ۱۳ آبان حضوری جدی داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با بیان اینکه روز هشتم ربیع نیز سالروز شهادت امام حسن عسگری(ع) و آغاز امامت حضرت مهدی (عجل الله) است، افزود: به فرموده امام راحل(ره ) باید مناسبت ها را گرامی بداریم و این مناسبتها را فراموش نکنیم.

هیچ گاه سلاح مبارزه با استکبار را بر زمین نمی گذاریم

آیت الله علما گفت: هیچ گاه سلاح مبارزه با استکبار را بر زمین نمی گذاریم زیرا ایستادگی در برابر استکبار توصیه امام خمینی(ره ) بوده است.

امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه به فرموده مقام معظم رهبری کار حسینی امروز ایستادگی در مقابل دنیای پوشالی استکبار است، عنوان کرد: تاکنون با ایستادگی در برابر استکبار ضرر نکرده ایم.

وی گفت: معظم له در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه پدافند هوایی حفظ امنیت را مسئولیت مقدس نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بر شمردند و فرمودند نیروهای مسلح باید امنیت نظام را حفظ کنند زیرا حفظ امنیت مقدس ترین کار و در اولویت است.

دشمن برای سلب امنیت کشورهای اسلامی برنامه ریزی کرده است/ مطالبات در چارچوب ساختارهای قانونی پیگیری شود

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: دشمنان می خواهند امنیت کشورهای عراق و لبنان و دیگر کشورهای منطقه را خدشه دار کنند همچنین در حال طراحی نقشه هایی برای سلب امنیت در کشورهای اسلامی هستند بنابراین باید همگی در برابر آن ها هوشیار باشیم زیرا هیچ چیز مانند امنیت نیست.

آیت الله علما گفت: رهبر انقلاب خطاب به مسئولان عراق و ایمان فرمودند دلسوزان و سیاستمداران و فرهیختگان باید ناامنی عراق و لبنان را علاج کنند مردم این کشورها هم بدانند که مطالبات به حق آن ها پیگیری شود.

وی با تاکید بر اینکه این مطالبات در چارچوب ساختارهای قانونی پیگیری شود و نباید ساختارها بر هم زده شود، افزود: این کشورها باید حق مردم و جوانان را تامین کنند.

امام جمعه کرمانشاه گفت: باید بصیرت و آگاهی و هوشیاری خود را در برابر دشمنانی چون آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی حفظ کنیم.

 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها