پربازدیدترین ها

سرویس: استانی کد خبر: 222585 ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱

انحلال باشگاه زاگرس اسلام‌آبادغرب در آستانه جام باشگاه‌های هندبال آسیا

باشگاه زاگرس اسلام‌آبادغرب در آستانه شروع مسابقات هندبال جام باشگاه‌های آسیا با انتشار نامه‌ای انحلال این تیم را اعلام کرد. سجاد اعظم مدیرعامل باشگاه در گفت و گو با ایسنا، با تاکید برای اینکه تیمش برای اعزام به رقابت‌های جام باشگاه های آسیا 2019 کره جنوبی با مشکل مالی مواجه است، اظهار کرد: طبق برآوردهایی که از همان ابتدا داشتیم برای اعزام تیم و کادر فنی نزدیک به یک میلیارد تومان پول نیاز بود، اما نمی‌توانستیم این مبلغ را تامین کنیم.

انحلال باشگاه زاگرس اسلام‌آبادغرب در آستانه جام باشگاه‌های هندبال آسیا

به گزارش بازی دراز، 

با در نظر گرفتن این شرایط تصمیم گرفتیم تا در این رقابت‌ها شرکت نکنیم، اما مسئولین استانی قول دادند از ما حمایت می‌کنند و بر مبنای همین قول از تصمیمی که گرفته بودیم منصرف شدیم. 

مدیرعامل باشگاه زاگرس افزود: برای اینکه هزینه‌های اعزام تیم به جام باشگاه‌های آسیا را کاهش دهیم تعداد نفرات اعزامی را از 22 نفر به 16 نفر کاهش دادیم که در نهایت هزینه ها به 750 میلیون تومان رسید. 

وی ادامه داد: طی چند مدت اخیر اداره کل ورزش و جوانان استان طی دو مرحله 250 میلیون تومان به حساب باشگاه واریز کرد که با این پول اقدام به تهیه ویزا و بلیت برای بازیکنان کردیم. 

اعظم اعلام کرد: هرچند براساس بلیت های تهیه شده دوشنبه این هفته تیم باید اعزام شود، اما هزینه های هتلینگ و رفت و آمد در کره جنوبی حدود 400 میلیون تومان است که باید هنگام اعزام به حساب فدراسیون هندبال این کشور واریز شود. 

وی اضافه کرد: از مسئولین استانی خواستیم تا برای پرداخت این مبلغ به کمک کنند، اما گفتند هزینه بالایی است و پرداخت نمی‌کنند. 

مدیرعامل باشگاه زاگرس گفت: روز گذشته (9 آبان) که وزیر ورزش و جوانان در سفر به کرمانشاه از دهکده المپیک بازدید داشت، بازیکنان تیم هندبال زاگرس با حضور در محل دهکده المپیک مشکل مالی تیم را با وزیر ورزش درمیان گذاشتند که ایشان هم قول داد از طریق رئیس فدراسیون هندبال موضوع را بررسی کند. 

وی یادآورشد: شامگاه دیروز(پنجشنبه) طی تماس تلفنی که با رئیس فدراسیون داشتم، عنوان کردند وزیر تنها درخصوص چرایی بالا بودن هزینه حضور در این رقابت‌ها سوال کرده که این موضوعی است که نه ربطی به کنفدراسیون آسیا دارد و نه فدراسیون ایران، بلکه فدراسیون کره جنوبی این هزینه ها را تعیین کرده است. 

اعظم اعلام کرد: بخوبی واقف هستیم که عدم اعزام تیم زاگرس چه عواقبی برای فدراسیون هندبال ایران و تیم ما دارد، اما راهی هم برای جلو رفتن نداریم. 

وی با اشاره به نامه انحلال باشگاه، گفت: دیگر در مسابقات لیگ برتر هم حضور پیدا نمی‌کنیم.