پربازدیدترین ها

کد خبر: 222582 ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰

امام جمعه موقت شهرستان سرپلذهاب :

۱۳ آبان نقطه عطف بزرگی در تاریخ انقلاب اسلامی است/ استکبار ستیزی باید به نسل جوان و نوجوان کشور منتقل شود

بازی دراز1404: امام جمعه موقت شهرستان سرپلذهاب گفت : ۱۳ آبان نقطه عطف بزرگی در تاریخ استبار ستیزی انقلاب اسلامی است که باید به نسل جوان و نوجوان کشور منتقل شود .

۱۳ آبان نقطه عطف بزرگی در تاریخ انقلاب اسلامی است/ استکبار ستیزی باید به نسل جوان و نوجوان کشور منتقل شود

به گزارش بازی دراز، حجت الاسلام عسگری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان با اشاره به آغاز امامت امام زمان(عج) اظهار داشت : کلان ترین با برد جمهوری اسلامی ایران در زمان غیبت خدمت به مردم می باشد و انتظام عملی معین راهبرد نیازمند گسترش افق دید مسئولان و کارگزاران نخبگان و به تبع آنها همه افراد جامعه می باشد.

 وی افزود:پرهیز از از افتادن دردام تمدن غرب و فراموش نکردن عهدی که با مردم و شهداء بسته اند و داشتن دید و نگرش ماموریت انگیزشی نزدیک نگاری ظهور بایددر مسئولین و نخبگان ومردم وجود داسته باشد . 
ایشان در ادامه با اشاره به یوم الله ۱۳ آبان اظهار داشت: ۱۳ آبان یکی از نقطه های عطف و بزرگ کشور در  تاریخ انقلاب  اسلامی است که در این روز اتفاقات مهم و تاثیر گزاری رخ داده است .

خطیب جمعه موقت شهرستان اذعان داشت : دستگیری و تبعید حضرت امام خمینی(ره) به ترکیه اولین اتفاق مهم و تاثیر گزار انقلاب اسلامی است که در ۱۳ آبان سال ۱۳۴۳ اتفاق افتاده و نقطه شروع فعالیتهای انقلابی امت ایران است.
عسکری اضافه کرد : کشتار دانش آموزان در دانشگاه تهران توسط عمال رژیم پهلوی از دیگر وقایع مهمی است که در سیزده آبان اتفاق افتاده است و به همین مناسبت هفته بسیج دانش آموزی نام گرفت.
وی تصریح کرد: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بدست دانشجویان پیرو خط امام در سال ۱۳۵۸ از دیگر اتفاقات مهم سیزده آبان است که امام بزرگوار ما در اهمیت آن می فرمایند تسخیر لانه جاسوسی آمربکا انقلاب دوم ملت ایران است .
امام جمعه شهرستان اذعان داشت : بانگاه به قرآن وتاکید بر حفظ شعائر الهی واسلامی است که باید این مناسبتها را گرامی داشت و باحفظ این شعار است که سنت الهی باقی می ماند و بصیرت نسبت مسائل زیاد میشود .
عسکری تاکید کرد : مناسبتهایی همچون یوم الله سیزده آبان برای آشنایی نسل جوان با انقلاب اسلامی باید زنده نگهداشته شود و برای جوانان تبیین شود لذا ۱۳ آبان نقطه عطفی در بصیرت افزایینسل جوان ونوجوان کشور است .
ایشان بااشاره به سخنان امام راحل و رهبر انقلاب اسلامی افزود : وصیت امام راحل این است که هیچوقت سلاح مبارزه با استکبار زمین نگذارید و تا آخرین نفس علیه دولت و سیاست آمریکا مبارزه کنید تا دستش از منطقه کوتاه شده و به همه مبارزان راه آزادی کمک کنیم تا آمریکا را شکست دهند.
وی ادامه داد : مقاگ معظم رهبری نیز کار حسینی امروز را درایستادگی و مقاومت در برابر تمام دنیای پوشالی استکبار می دانند لذا استکبار ستیزی و مقاومت اسلامی سرآغاز افول و فروپاشی آمریکا واستکبار خواهدبود .
ایشان درادامه بااشاره به هلاکت امیر خودخوانده داعش اذعان داشت : هلاکت بغدادی باید درس عبرتی برای تمام کسانی باشد که دل به آمریکا بسته اند وباید بجای دلبستن به آمریکا به نیروی ایمان ووعده حق الهی و به مردم خود دل ببندندهمانطوریکه انقلاب اسلامی این کار راکرد که راه پیروزی غیرازاین وجودندارد.
امام جمعه شهرستان همچنین به هفته وقف اشاره کردوگفت : وقف یک سنت الهی است که باید آنرا گرامی بداریم و وقف از جمله اعمالی است که اجر و ثواب آن حتی پس از مرگ نیز قطع نمیشود .