پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 222570 ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹

ضرورت تخصیص ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تسویه کامل با بازنشستگان سال‌۹۷

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته اعتبار مورد نیاز برای تسویه کامل پاداش پایان خدمت بازنشستگان هیئت علمی و غیرهیئت علمی سال ۱۳۹۷ دانشگاه‌ها، مراکز و موسسات آموزشی و پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری به اعتباری معادل ۵۰۰ میلیارد ریال نیاز است.

ضرورت تخصیص ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تسویه کامل با بازنشستگان سال‌۹۷

به گزارش بازی دراز، 

دکتر محمدتقی نظرپور ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: بر اساس اسناد و مدارک دریافت شده از دانشگاه‌ها، مراکز و موسسات آموزشی و پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری این وزارت موفق به پرداخت بخش قابل توجهی از پاداش پایان خدمت بازنشستگان هیئت علمی و غیرهیئت علمی سال ۱۳۹۷ به تعداد ۱۱۷۸ نفر گردیده است. لیکن برای تسویه کامل با سایر بازنشستگان سال گذشته به مبلغی معادل ۵۰۰ میلیارد ریال نیاز است که از این مبلغ ۳۸ میلیارد ریال آن متعلق به ۴۷ نفر از کارکنان بازنشسته دانشگاه پیام نور می‌باشد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: با توجه به اینکه این موضوع یکی از نگرانی‌های وزارت متبوع تلقی می‌گردد، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی مکاتبه‌ای با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن قدردانی از حمایت‌های ثمربخش آن سازمان مبنی بر تخصیص اعتبارات به منظور پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشتگان، به پیگیری‌های به‌حق و مکرر وی نیز اشاره کرد و خواستار تخصیص اعتبار یاد شده گردیده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، تاکنون پاداش پایان خدمت ۲۵۱ نفر عضو هیئت علمی و ۹۲۷ نفر از کارکنان غیر هیئت علمی سال ۱۳۹۷ توسط وزارت علوم انجام شده است.