پربازدیدترین ها

سرویس: استانی کد خبر: 222563 ۰۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹

جزو استانهایی هستیم که بیشترین کاهش نرخ بیکاری را داشته‌ایم

کرمانشاه از استانهایی است که امسال بیشترین کاهش نرخ بیکاری را داشته است.

جزو استانهایی هستیم که بیشترین کاهش نرخ بیکاری را داشته‌ایم

به گزارش بازی دراز، 

هوشنگ بازوند در جلسه مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و ستاد مدیریت راهبری مقابله با تحریم ها که عصر امروز(هشتم آبان) با حضور معاون اقتصادی وزیر اطلاعات برگزار شد با بیان اینکه تحریم های ظالمانه‌ای به کشورمان تحمیل شده، اظهار کرد: با این وجود آمارها و شاخص‌های اقتصادی نشان می‌دهد دولت برنامه های خوبی برای مقابله با این تحریم ها وضع و اجرا کرده است.

وی افزود: یکی از این شاخص ها کاهش نرخ بیکاری در 19 استان کشور در سال جاری است که استان کرمانشاه نیز استانهایی است که بیشترین کاهش نرخ بیکاری را داشته است.

وی به برنامه ریزی برای کاهش سه درصدی نرخ بیکاری استان در سال جاری اشاره کرد و گفت: به این منظور باید 22 هزار شغل خالص و 35 هزار شغل ناخالص در استان ایجاد کنیم.

استاندار کرمانشاه از بروکراسی شدید در ساختار اداری کشور نیز انتقاد کرد و گفت: خروجی این شرایط نرخ بالای بیکاری و وضعیت نامناسب فضای کسب و کار است که استان کرمانشاه نیز با این مشکلات دست به گریبان است.

وی همچنین به عدم تفویض اختیارات کافی به استانها اشاره کرد و گفت: اگر اختیارات کافی به استانها داده شود، بخش زیادی از گرفتاریهای فعلی مرتفع خواهد شد.

بازوند خواستار اصلاح برخی قوانین متناسب با شرایط موجود کشور شد و گفت: برخی قوانین موجود با شرایط تحریم همخوانی ندارد و باید اصلاح شوند.

بازوند بهترین راهکار برای برون رفت از مشکلات فعلی اقتصادی کشور را تکیه بر اقتصادمقاومتی عنوان کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی  می‌تواند تاب‌آوری اقتصاد ما را در مقابل تکانه‌هایی که از خارج به اقتصاد ما وراد می شود، افزایش دهد.

وی با بیان اینکه متاسفانه ارتباط قوی بین ستاد اقتصاد مقاومتی کشور و ستادهای اقتصاد مقاومتی استانها وجود ندارد، خواستار تقویت این ارتباط شد.

استاندار کرمانشاه همچنین با بیان اینکه کمبود منابع برای اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی مشهود است، گفت: باید اعتبار مورد نیاز برای اجرای این برنامه ها لحاظ گردد.

بازوند از عملکرد سیستم بانکی استان جهت کمک به اقتصاد استان تقدیر کرد و گفت: با وجود اینکه بخش زیادی از منابع بانکها صرف پرداخت تسهیلات زلزله شد، اما بانکها همراهی خوبی داشته‌اند.