3. آبان 1398 - 14:49   |   کد مطلب: 222499
بازی دراز 1404 : امام جمعه شهرستان سرپلذهاب گفت : انقلاب اسلامی جلوه ای از نهضت پرعظمت رسول الله (ص) است و هجوم امروز دشمنان اسلام علیه نظام و انقلاب اسلامی همانند جنگ احزاب در تاریخ صدر اسلام می باشد .

به گزارش بازی دراز، حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان  با اشاره به رحلت پیامبراسلام (ص) اظهار داشت: انبیاء الهی علیه السلام به دلیل وحدت در شخصیت الهی، هدف توحیدی و طاغوت ستیزی و رویکرد اصلاح گرانه می توان آنهارا به مثابه یک انسان هفت هزار ساله فرض کرد یعنی  ۱۲۴۰۰۰ پیامبر که دارای وحدت شخصیتی هستند را یک انسان دانست که هفتاد قرن عمر کرده است.


ایشان با بیان اینکه  انبیا الهی  دارای دو هدف  غایی و متوسط هستند افزود : هدف غایی پیامبران الهی انسان سازی با تزکیه و تعلیم انسان و هدف متوسط آنها جامعه سازی، نظام سازی و تشکیل حکومت می باشد.
وی تصریح کرد : هدف پیامبر اسلام (ص) نیز انتشار حکومت قرآن بود نه اینکه بخواهد مشرکان مکه را از بین ببرد ولذا چون مشرکان و طاغوت ها مانع تحق حکومت اسلامی می شدند جنگ ها وغزوات شکل می گرفت .
امام جمعه شهرستان بابیان اینکه با رحلت پیامبر(ص) وآغاز امامت امیرالمومنین (ع) حیات انسان ۲۵۰ساله شروع میشود اذعان داشت : مقام معظم رهبری در تبیین ماهیت انسان ۲۵۰ ساله میفرمایند زندگی ائمه از امیرالمومنین علیه السلام تا امام عسگری علیه السلام را باید زندگی یک انسان به حساب بیاوریم یک انسان ۲۵۰ ساله تمام کارهای ائمه در طول این ۲۵۰ سال کار یک انسان با یک هدف یک نیت و با تکنیک های مختلف است.
فاطمی نسب ادامه داد: نبود تحلیل سیاسی در عصر امام حسن علیه السلام باعث شد که حضرت برای حفظ جان شیعیان با معاویه صلح کند ودرزمان امام رضا(ع) نیز  خلافت عباسی با سیایت شیطانی مامون از طریق ولایت عهدی امام درصدد قطع جریان امامت و اسلام ناب وادغام خلافت وامامت بود اما سیاست رضوی تهدید عباسی را به فرصت تمدن رضوی تبدیل کرد  ولذا هجرت امام رضا(ع) در حقیقت توسعه جغرافیایی سیاسی فرهنگی و اجتماعی شیعه است وعملا ایران را باتمام امکانات وظرفیت هایش به شیعه خانه اهل بیت تبدیل کرد.


وی درادامه اظهارداشت : انقلاب اسلامی جلوه ای از نهضت پرعظمت رسول الله ص است و باتاریخ اسلام شباهتهای بسیاری دارد .
خطیب جمعه شهرستان تصریح کرد : اگر بخواهیم جبهه امروز دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی را باصدر اسلام مشابه سازی کنیم می شود جنگ احزاب را مثال زد که امروز تمام دنیاپرستان ،قدرت طلبان، جنایتکاران و اهل زور و ظلم در سراسر جهان در مقابل انانقلاب اسلامی صف کشیده و هجوم آورده اند و عین این قضیه در جنگ احزاب نیز به چشم می خورد.
امام جمعه شهرستان ادامه داد : اندیشکده آمریکایی گیت استون خطاب به دولتهای عربی می گوید که فلسطین را فراموش کنید وعلیه ایران متحد شوید اسرائیل را بهترین دوست وایران را بزرگترین دشمن اعراب ومسلمانان بدانید.
فاطمی نسب خاطرنشان کرد : نتیجه جنگ احزاب شکسته شدن هیمنه کفار و دشمنان پس از جنگ بود و انشالله پایان هجمه های نظامی ، روانی ،فرهنگی واقتصادی علیه ایران به شکست دشمنان می انجامد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها