پربازدیدترین ها

کد خبر: 222420 ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۶

در سرپلذهاب صورت گرفت :

سفر یکروزه استاندار در آخرین آدینه مهر ماه / از بررسی بازسازی مسکن مهر شهید شیرودی تا بازدید از طرح ساماندهی رودخانه الوند

بازی دراز1404:استاندار کرمانشاه در آخرین آدینه مهرماه باسفر به شهرستان سرپلذهاب ضمن بررسی روند اجرایی بازسازی مسکن مهر شهید شیرودی از طرح ساماندهی رودخانه الوند بازدید کرد.

سفر یکروزه استاندار در آخرین آدینه مهر ماه / از بررسی بازسازی مسکن مهر شهید شیرودی تا بازدید از طرح ساماندهی رودخانه الوند

به گزارش بازی دراز، استاندار کرمانشاه در معیت معاونت عمرانی استاندار در سفری یکروزه به شهرستان سرپلذهاب ضمن بازدید از طرح ساماندهی رودخانه الوند شهرستان روند اجرایی بازسازی مسکن مهر شهید شیرودی را نیز مورد بررسی قرارداد.

وی ابتدا از طرح ساماندهی رودخانه الوند در دونقطه میانکل و پشت مسجد قادرالحسینی بازدید وروند اجرای کند این طرح را مورد انتقاد قرارداد.
وی سپس در گفتگوی تلفنی با معاون مدیرکل امور آب منطقه ای استان از تخصیص اعتبار 20میلیارد ریالی به این پروژه خبرداد و ضمن انتقاد از کندی پروژه خواستار اتمام این طرح قبل از شروع بارشها گردید.

مسکن مهر شهید شیرودی مقصد دوم استاندار دراین سفر بود که به همراه مدیرکل مسکن وشهرسازی و فرماندار ومعاون عمرانی فرماندار انجام گرفت.
مهندس بازوند در این بازدید ضمن تقدیر از تلاشهای صورت گرفته به انتقاد از دراز شدن مدت اتمام طرح پرداخت و با بیان مطالبات و دغدغه های مهم مردم در این طرح و تاثیر آن برمعیشت و مسکن زلزله زدگان خواستار اتمام پروژه تا دومین سالگرد زلزله شد.

ایشان سپس راهی فرمانداری شدند تا درجلسه ای که دکتر تجری هم حضور یافته بود برخی از مشکلات زیربنایی شهرستان را بررسی وبرای آنها چاره اندیشی کند.
مهندس بازوند پس از این جلسه راهی مرز خسروی شد تا روند ورود زائرین عتبات عالیات از این مرز رسمی را بررسی کند.

فرهاد تجری  در حاشیه این جلسه در گفتگو با خبرنگار ما اظهارداشت : استاندار کرمانشاه در ادامه سرکشی های خود از مناطق زلزله زده بازهم در سفر به شهرستان سرپلذهاب برخی از مشکلات بازسازی و موضوعات زیربنایی شهرستان را مورد بررسی قرارداد
وی افزود : طرح ساماندهی رودخانه الوند،مسکن مهر شهیدشیرودی، جاده، آب ،زمین مستاجرین زلزله زده تخریبی و برخی موضوعات دیگر در جلسه با استاندار مطرح و بررسی  شد و تصمیمات مناسبی برای رفع این مشکلات گرفته شد.


 نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد : یکی از موضوعات مورد دغدغه مسئولین و مطالبه مهم مردم زمینهای مستاجرین زلزله زده تخریبی است که بعنوان یک فرصت در مناطق زلزله زده مطرح شد و تصمیمات مناسبی در این زمینه هم در تهران وهم در استان وشهرستان گرفته شده که امیدواریم با تلاش استاندار به خانه دار شدن مستاجرین تخریبی کمک کند.
ایشان بازسازی مسکن مهر شهید شیرودی را ازدیگر موضوعات بررسی شده برشمردو گفت : بازسازی مسکن مهر شهید شیرودی یکیاز موارد مهم بازسازی است که تصمیمات مناسبی برای تکمیل آن تا سالگرد زلزله گرفته شد که باعث گشایش در زندگی مردم خواهد شد
نایب رئیس کمیسیون اصل 90مجلس شورای اسلامی اذعان داشت : طرحهای زیربنایی وعمرانی شهرستان سرپلذهاب در بخشهای جاده سازی و آب شرب مورد بررسی قرارگرفت و تصمیمات مناسبی برای ایجرای این طرحها که از مطالبات مهم مردم شهرستان است نیز اتخاذ گردید.

فرماندار شهرستان درادامه اظهارداشت : استاندار ومعاونت عمرانی استانداری در سفر خود به شهرستان ضمن بازدید از طرحهای عمرانی و زیربنایی شهرستان روند  بازسازی خصوصا در مسکن مهر شهید شیرودی نیز مورد بررسی قرارگرفت.
محبت جمالی نیا افزود : تسهیلات تکمیلی از مواردی بود که امروز مورد بررسی قرارگرفت و استاندار دستورات لازم برای پرداخت آنرا به بنیاد مسکن وبانکهای عامل دادند که از هفته آینده پرداختها آغاز گردد.

وی ادامه داد: طرح ساماندهی رودخانه الوند باتوجه به شروع بارشها از موارد مهمی بود که بررسی شد و اعتبارات لازم از محل ماده 12 و اعتبارات زلزله تخصیص یافت.
ایشان با بیان اینکه طرحهای زیربنایی و عمرانی در سفر استاندار مورد بررسی قرارگرفت ادامه داد : طرحهای جاده سازی، دفع فاضلاب شهرکهای تازه الحاق یافته به شهر و بازسازی کانالهای آب کشاورزی از موضوعات مطرح شده در جلسه بااستاندار بود که ضمن انجام هماهنگی های لازم اعتبارات لازم نیز برای این موارد در نظر گرفته شد.
استاندار کرمانشاه به همراه معاونت عمرانی استانداری در سفر به شهرستان سرپلذهاب از طرح ساماندهی رودخانه الوند و بازسازی مسکن مهر شهرستان بازدید ودرجلسه ای باحضور فرماندار،دکترتجری،معاون عمرانی فرماندارو مدیرکل مسکن وشهرسازی استان مشکلات وموانع بازسازی و طرحهای زیربنایی وعمرانی شهرستان را مورد بررسی قرارداده و دستورات لازم را صادرکرد .