پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 222412 ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵

اربعین بیانگر اقتدار و عظمت اسلام است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، اربعین را بیانگر اقتدار اسلام در برابر جهان‌کفر دانست و گفت: مسلمانان بار دیگر شکوه، عظمت و همدلی خود را پیش‌چشم جهانیان به نمایش گذاشتند.

اربعین بیانگر اقتدار و عظمت اسلام است

به گزارش بازی دراز، 

پایگاه خبری پلیس روز چهارشنبه به نقل از «سعید جلیلی» در بازدید از پایانه خسروی اعلام کرد: باوجود همه جوسازی های دشمنان و تلاش آنها برای کم اهمیت جلوه دادن مراسم اربعین، امسال شاهد رشد قابل ملاحظه زائران بودیم.
وی ادامه داد: حضور پرشور زوار در مرزهای چهارگانه کشور بخصوص خسروی که برای اولین بار به روی زائران اربعین گشوده شده بود تمامی برنامه های دشمنان را نقش برآب کرد.
جلیلی تصریح کرد: ملت بزرگ ایران و دیگر امت های اسلامی بازهم حماسه آفرین شدند و ثابت کردند سیاست های ضددینی و مذهبی دشمنان کوچکترین خللی در عزم و اراده آنها پدید نمی آورد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، همچنین در دیدار با معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه، از امنیت ایجاد شده توسط ماموران نیروی انتظامی ابراز رضایت کرد و گفت: قدردان زحمات و تلاش های مجاهدانه پلیس هستیم.
وی تصریح کرد: انبوه زائران در امنیت و آرامش کامل روانه کربلای معلی شدند و پس از زیارت قبور مطهر ائمه اطهار (ع) در صحت و سلامتی به کشور بازگشتند که این آرامش را مرهون حضور پلیس و دیگر نیروهای امنیتی کشور هستند.
جلیلی در پایان، امنیت موجود در مرز خسروی را نیز بسیار عالی ارزیابی و از تلاش های فرمانده و کارکنان انتظامی استان کرمانشاه نیز قدردانی کرد.

امسال چهار مرز خسروی، مهران، چذابه و شلمچه برای تردد زائران اربعین حسینی باز است.

مرز خسروی به عنوان نزدیکترین مسیر عبور زوار عتبات‌ عالیات به عراق پس از سال‌ها انتظار ۱۵ شهریور امسال با حضور وزرای کشور ایران و عراق بازگشایی شد، به همین علت مسئولان استان تمام تلاش خود را برای میزبانی هرچه بهتر از زوار به کار گرفته‌اند.

مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۲۲۸، کاظمین ۲۰۳ و سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد، عملیات ساخت پایانه بین المللی مرز خسروی از سال ۷۷ در نقطه صفر مرزی آغاز شد و در سال ۸۱ با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

براساس اعلام ستاد اربعین کشور، خدمات‌دهی به زائران در قالب موکب‌ها در داخل کشور از ۱۳ تا ۳۰ مهرماه و در داخل عراق از ۱۶ تا ۲۷ مهر برنامه‌ریزی شده است.

شهرستان قصرشیرین دارای ۱۴ واحد اقامتی شامل هتل و مهمانپذیر درجه یک تا سه با ۳۲۲ اتاق و یک هزار و ۲۰۰ تخت است که بیشتر این اماکن در اوایل دهه ۸۰ ساخته شده است تا زائران عتبات عالیات در مسیر تردد خود به عراق یک شب را در این منطقه مرزی اقامت داشته باشد.         

قصرشیرین در غرب کرمانشاه با ۲۷ هزار تن جمعیت، بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد و در امتداد این مرزهای طولانی، ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی (بخش عربی) و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.         

مرز خسروی در ۲۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده است.