پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 222410 ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵

پروژه گردشگری بیستون به طاق‌بستان به‌کندی پیش می‌رود

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه پروژه گردشگری کریدور بیستون به طاق‌بستان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های استان است، گفت: از تصویب این طرح مهم گردشگری در شورای برنامه‌ریزی و توسعه چند ماه می‌گذرد اما در اجرای آن هنوز کاری نشده‌است.

پروژه گردشگری بیستون به طاق‌بستان به‌کندی پیش می‌رود

به گزارش بازی دراز، 

هوشنگ بازوند روز پنجشنبه در هشتمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که در سرسرای تدبیر استانداری کرمانشاه برگزار شد، خواستار تعیین یک مجری کننده‌کار برای اجرای کریدور بیستون به طاق‌بستان در ۲ هفته آینده شد که بتواند با هم افزایی دستگاههای اجرایی برای تغییر کاربری ها مسیر این پروژه را با سرعت بیشتری پیش ببرد.

بازوند در ادامه با اشاره به حضور نیروهای نظامی در محور گردشگری بیستون و طاق بستان گفت: در سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه الزام عقب نشینی پادگان های نیروهای نظامی در این محور تصویب شده و این نیروها در اجرای این پروژه باید همکاری داشته باشند.

وی جذب سرمایه گذار و تغییر کاربری اراضی در مسیر کریدور بیستون به طاق بستان را از دیگر برنامه‌های مهم مجری و مشاور این طرح دانست که باید توجه ویژه و خاصی در تدوین و هم افزایی با دستگاههای اجرایی به آن شود.

سند آب استان باید زودتر تدوین شود

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح جامع سازگاری با کم آبی که در کشور جرء اولویت‌های نظام است، گفت: باید سند آب استان هرچه زودتر تهیه شود که تا بتوانیم تخصیص و سهم بیشتری برای استان از سهم ملی دریافت کنیم.

بازوند در ادامه از شرکت آب منطقه‌ای استان خواست، میزان ورودی، خروجی، مهار و تولید آب استان را احصاء و  هماهنگ با تهران سهم بخش های شرب، کشاورزی و صنعتی را مشخص کند تا بتوانیم براساس آن در راستای مدیریت مصرف بهینه آب، شکل توزیع و تخصیص مناطق را برنامه ریزی کنیم.

 استان کرمانشاه سالیانه بیش از پنج میلیارد متر مکعب آب دارد که یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون متر معکب آن در استان مهار می شود.

مدیران اجرایی در تدوین بودجه سال ۹۹ استان نقش بسزایی دارند 

مقام عالی دولت در استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تغییرات زیاد ساختار تدوین بودجه سال ۹۹ کشور گفت: مدیران و فرمانداران استان ضرورت دارد برای تدوین بودجه استان براساس این ساختار جدید، مطالعه جدی آن را در  دستورکار قرار دهند و شورای برنامه ریزی استان هفته آینده برای پرسش و پاسخ به ابهامات ساختار جدید بوجه تشکیل خواهد شد.

تغییر ساختار تدوین بودجه سال ۹۹ براساس تاکیدات مقام معظم رهبری در راستای عدم وابستگی به منابع نفتی در دستور کار سران قوا قرار گرفته است.