پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 222409 ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵

۱۴۰گشت پلیس در جاده‌های کرمانشاه حضور دارند

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: در مسیر بازگشت زائران اربعین حسینی (ع)، ۱۴۰ گشت پلیس مستقر شده و ترددها را از خسروی تا کنگاور کنترل می‌کنند.

۱۴۰گشت پلیس در جاده‌های کرمانشاه حضور دارند

به گزارش بازی دراز، 

علاوه بر این تعداد گشت جاده ای، ۸۰ دوربین کنترل سرعت سیار و ۳۰ دوربین ثابت نیز در جاده های استان کرمانشاه مستقر و راه اندازی شده است.
وی همچنین از افزایش ۳۶۵ درصدی ترددها به سمت مرز خسروی و ۵۴ درصدی به سمت پایانه مرزی مهران در استان ایلام از طریق محورهای استان و نسبت به سال قبل خبر داد.
سرهنگ حیدری تصریح کرد: در مجموع ترددهای امسال در محورهای استان و در ایام اربعین نسبت به سال گذشته حدود ۵۶ درصد رشد داشته است.
رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به آغاز موج بازگشت زوار به کشور، آنها را از رانندگی در حالت خستگی برحذر داشت و گفت: لحظه ای غفلت می تواند عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.
وی یادآور شد: متاسفانه طی ۴۸ ساعت اخیر ژنج تن در حوادث جاده ای استان کرمانشاه جان خود را از دست داده اند که عمده این سوانح به دلیل واژگونی خودروی زائران به دلیل خستگی و خواب آلودگی بوده است.
سرهنگ حیدری در پایان به رانندگان توصیه کرد که با سرعت مجاز رانندگی و در صورت خستگی و خواب‌آلودگی، پس از توقف در استراحت گاه‌های پیشبینی شده به سفر خود ادامه دهند.

استان کرمانشاه با حدود ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی است.

امسال چهار مرز خسروی، مهران، چذابه و شلمچه برای تردد زائران اربعین حسینی باز است.

مرز خسروی به عنوان نزدیکترین مسیر عبور زوار عتبات‌ عالیات به عراق پس از سال‌ها انتظار ۱۵ شهریور امسال با حضور وزرای کشور ایران و عراق بازگشایی شد، به همین علت مسئولان استان تمام تلاش خود را برای میزبانی هرچه بهتر از زوار به کار گرفته‌اند.

مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۲۲۸، کاظمین ۲۰۳ و سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد، عملیات ساخت پایانه بین المللی مرز خسروی از سال ۷۷ در نقطه صفر مرزی آغاز شد و در سال ۸۱ با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

براساس اعلام ستاد اربعین کشور، خدمات‌دهی به زائران در قالب موکب‌ها در داخل کشور از ۱۳ تا ۳۰ مهرماه و در داخل عراق از ۱۶ تا ۲۷ مهر برنامه‌ریزی شده است.

شهرستان قصرشیرین دارای ۱۴ واحد اقامتی شامل هتل و مهمانپذیر درجه یک تا سه با ۳۲۲ اتاق و یک هزار و ۲۰۰ تخت است که بیشتر این اماکن در اوایل دهه ۸۰ ساخته شده است تا زائران عتبات عالیات در مسیر تردد خود به عراق یک شب را در این منطقه مرزی اقامت داشته باشد.         

قصرشیرین در غرب کرمانشاه با ۲۷ هزار تن جمعیت، بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد و در امتداد این مرزهای طولانی، ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی (بخش عربی) و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.         

مرز خسروی در ۲۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده است.