پربازدیدترین ها

کد خبر: 222390 ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴

نماینده مردم سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی:

هر وجدان آگاه و آزاده ای رفتار اردوغان را صرف نظر ازقومیت، محکومیت می کند

بازی دراز 1404 : نماینده مردم سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی گفت: هر وجدان آگاه و آزاده ای رفتار اردوغان را صرف نظر ازقومیت، محکومیت می کند

هر وجدان آگاه و آزاده ای رفتار اردوغان را صرف نظر ازقومیت، محکومیت می کند

به گزارش بازی دراز، فرهاد تجری درگفتگو با خبرنگارما ضمن محکومیت اقدام نسل کشی علیه قومیت کرد،گفت: اقوام کرد تاریخشان به هم عجین است و چه در خارج از کشور و چه در داخل کشور وابستگی به جامعه کرد، شبهات فرهنگی و تجانسشان بیشتر از هر جای دیگری است.

وی افزود: مباحثی که امروز به آن دامن زده می شود مباحث تفرقه افکنی و جلوگیری از روشن شدن اردوغان و جریان فاشیسم است که امروز دست به نسل کشی می زنند و با این فضاها اقدامات  ضدانسانی تحت شعاع قرارمی گیرد.

نماینده مردم سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همه مردم کرد،ترک و آذری به این واقف هستند آنچه ما درمجلس شاهد بودیم حرکت جمعی بدور از نگاه قومیتی به این نسل بود طوری که همین نگاه در جامعه تبلور پیدا کرده و امروز هر وجدان آگاه و آزاده ای این رفتار اردوغان را صرف نظر ازقومیت، محکومیت می کند .

وی ادامه داد: فرقی نمی کند اگراین اقدامات نسبت به جامعه تٌرک انجام شود قاعدتا همه وجدان ها همین موضوع نسبت به تٌرک ها داشتیم که اجازه ندهیم ظالمی در حق این قومیت دچار نسل کشی شوند.