آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 222381 ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳

آموزش و پرورش تنها مرجع صدور مجوز فعالیت‌ مراکز پیش‌دبستانی است

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه از امضای تفاهم‌نامه همکاری بین آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد و گفت: طبق ماده ۲ (تبصره یک) قانون تاسیس و اداره مدارس و (مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی) مصوب مجلس شورای اسلامی و مصوبه ۶۶۹ شورای عالی، وزارت آموزش و پرورش تنها مرجع صدور مجوز فعالیت مراکز پیش‌دبستانی است.

آموزش و پرورش تنها مرجع صدور مجوز فعالیت‌ مراکز پیش‌دبستانی است

به گزارش بازی دراز، 

 رشد کمی و توسعه کیفی این دوره یکی از اولویت‌های آموزش و پرورش استان است که با جدیت دنبال می‌شود تا هیچ نوآموزی از آموزش‌های پیش‌دبستانی محروم نماند.

وی اظهارداشت: تربیت دانش‌آموزانی که در تمام جنبه‌ها رشد یافته باشند و در تمام ساحت‌های ذکر شده که در سند تحول از آن یادشده پیشرفت داشته باشند باید سرلوحه برنامه‌های آموزشی ما شود.

وی گفت: همه موفقیت‌ها از پیش‌دبستانی‌ها آغاز می‌شود و دوره‌ی پیش‌دبستانی یک دوره‌ی الزامی است که کودکان چهار تا پنج و پنج تا ۶ سال را شامل می‌شود.

وی با اشاره به افزایش نرخ پوشش پیش‌دبستانی در سال گذشته اظهار امیدواری کرد: با همکاری مؤثر بین اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، بتوانیم گام‌های جدی‌تر در جهت جذب کودکان دارای شرایط آموزش در دوره‌ پیش‌دبستانی را فراهم کنیم.

یزدان‌پناه تصریح کرد: آموزش مهارت‌های قبل از دبستان سبب موفقیت تحصیلی می‌شود و آن‌ها را برای ورود به پایه اول آماده می‌سازد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اظهار داشت: این تفاهم‌نامه برایی اولین بار است در استان اجرا می‌شود که امیدواریم شاهد ارتقای رشد کمی و توسعه‌ کیفی نوآموزان پیش‌دبستانی و اجرای عدالت آموزشی و مدیریت یکپارچه و هماهنگ نوآموزان در سطح استان باشیم.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به سخن بزرگان دین اسلام و اهمیت مسائل دینی در خصوص آموزش و اشاعه آموزه‌های دینی و مفاهیم قرآنی با هدف انس و الفت با قرآن کریم و آموزه‌های دینی تاکید کرد.

بهرام فاضلی اظهار امیدواری کرد: با همراهی و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل آموزش و پرورش استان در زمینه جذب مطلوب کودکان پیش دبستانی قدم‌هایی با ارزش برداشته شود و شاهد جذب و شناسایی حداکثری این عزیزان در مراکز آموزشی، باشیم و کودکانمان را برای ورود به مدرسه آماده کنیم.

۳۵۰ هزار دانش‌آموز در پنج هزار و ۷۰۰ کلاس درس در استان کرمانشاه هم اکنون مشغول به تحصیل هستند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت دارد که ۳۰ درصد از این جمعیت زیر ۱۸ سال دارند.