پربازدیدترین ها

کد خبر: 222365 ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲

آمادگی هیئات مذهبی شهرستان برای عزاداری اربعین حسینی؛

مراسم عزاداری شهدای کربلا در سرپلذهاب برگزار می شود/ شور مردم در آستانه اربعین حسینی

بازی دراز1404: هیئات مذهبی شهرستان آمادگی خود را برای برگزاری مراسم عزاداری اربعین حسینی در شهرستان سرپلذهاب اعلام کردند.

مراسم عزاداری شهدای کربلا در سرپلذهاب برگزار می شود/ شور مردم در آستانه اربعین حسینی

به گزارش بازی دراز، رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرپلذهاب در گفتگو با خبر نگار ما اظهار داشت: همزمان با فرارسیدن اربعین حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع)، شهرستان سرپلذهاب با برپایی مراسم سوگواری در چهلمین روز شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفایش، یاد و خاطره آنان را گرامی خواهند داشت.

حجت الاسلام علی اکبری راه ائمه و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را از مهم ترین وظایف مسلمانان عصر حاضر برشمرد و گفت: هدف اصلی امام حسین (ع)، زنده کردن اصل امر به معروف و نهی از منکر، بر‌اندازی حکومت جور و ظلم و بنیان‌گذاری حکومت اسلامی بود که برای حسینی بودن باید راه امام حسین (ع) را ادامه دهیم.

وی در خصوص مراسم اربعین سیدالشهدا(ع) گفت: شنبه 27مهرماه هیات مذهبی سینه زنی و زنجیرزنی  با حضور در خیابان و حضور در جوارملکوتی حرم احمدابن اسحاق(ره) به عزاداری خواهند پرداخت و مراسم قرائت زیارت اربعین با مداحی مداحان اهل بیت وسخنرانی امام جمعه سرپلذهاب برگزار می شود.

وی  افزود: هیئت های مذهبی شهرستان در ایام محرم و صفر با برگزاری مراسمات متعدد یاد و خاطره شهدای کربلا را گرامی داشتند که نوجوانان و جوانان در این مراسمات حضور پر رنگی را داشتند.