22. مهر 1398 - 12:07   |   کد مطلب: 222365
آمادگی هیئات مذهبی شهرستان برای عزاداری اربعین حسینی؛
مراسم عزاداری شهدای کربلا در سرپلذهاب برگزار می شود/ شور مردم در آستانه اربعین حسینی
بازی دراز1404: هیئات مذهبی شهرستان آمادگی خود را برای برگزاری مراسم عزاداری اربعین حسینی در شهرستان سرپلذهاب اعلام کردند.

به گزارش بازی دراز، رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرپلذهاب در گفتگو با خبر نگار ما اظهار داشت: همزمان با فرارسیدن اربعین حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع)، شهرستان سرپلذهاب با برپایی مراسم سوگواری در چهلمین روز شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفایش، یاد و خاطره آنان را گرامی خواهند داشت.

حجت الاسلام علی اکبری راه ائمه و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را از مهم ترین وظایف مسلمانان عصر حاضر برشمرد و گفت: هدف اصلی امام حسین (ع)، زنده کردن اصل امر به معروف و نهی از منکر، بر‌اندازی حکومت جور و ظلم و بنیان‌گذاری حکومت اسلامی بود که برای حسینی بودن باید راه امام حسین (ع) را ادامه دهیم.

وی در خصوص مراسم اربعین سیدالشهدا(ع) گفت: شنبه 27مهرماه هیات مذهبی سینه زنی و زنجیرزنی  با حضور در خیابان و حضور در جوارملکوتی حرم احمدابن اسحاق(ره) به عزاداری خواهند پرداخت و مراسم قرائت زیارت اربعین با مداحی مداحان اهل بیت وسخنرانی امام جمعه سرپلذهاب برگزار می شود.

وی  افزود: هیئت های مذهبی شهرستان در ایام محرم و صفر با برگزاری مراسمات متعدد یاد و خاطره شهدای کربلا را گرامی داشتند که نوجوانان و جوانان در این مراسمات حضور پر رنگی را داشتند.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها