پربازدیدترین ها

سرویس: استانی کد خبر: 222355 ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲

هلال احمر ۲ هزار و ۴۰۰ زائر را در کرمانشاه اسکان داد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمانشاه اعلام کرد که ۲ هزار و ۴۰۰ نفر از زائران اربعین حسینی (ع) شب گذشته در چادرهای جمعیت هلال احمر استان اسکان داده شدند.

هلال احمر ۲ هزار و ۴۰۰ زائر را در کرمانشاه اسکان داد

به گزارش بازی دراز، 

در اردوگاه برپا شده در مرز خسروی ۶۸۰ نفر و در شهرستان قصرشیرین ۸۵۰ نفر با بهره گیری از چادر، سالن های آموزشی و ورزشی و سایر مکان ها اسکان داده شدند.

وی بیان کرد: ۵۸۰ نفر از زائران اربعین حسینی نیز شب گذشته در شهرستان های اسلام آبادغرب، ۴۰ نفر در بیستون و ۲۵۰ نفر نیز در صحنه اسکان یافتند.

فعالیت ۱۶ پایگاه هلال احمر در مسیر زائران

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه یادآور شد: ۱۱ پایگاه ثابت و پنج پایگاه سیار جمعیت هلال احمر در طول مسیر به منظور خدمات رسانی به زائران در آماده باش کامل هستند.

به گفته معتمدی، تیم های عملیاتی، خودرو ارتباطات رادیو و تصویری، ۴۰ چشمه سرویس بهداشتی و پنج دستگاه آمبولانس و خودرو نجات نیز برای امدادرسانی به زوار در مرز خسروی مستقر شده اند.

وی بیان کرد: تمام تیم‌های عملیاتی در شهرستان های سرپل ذهاب، گیلانغرب، دالاهو و اسلام‌آباد غرب در آماده‌باش هستند و دوره‌های بازآموزی و توان‌افزایی نیروهای امدادی در حال اجرا است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمانشاه از استقرار یک فروند بالگرد امدادرسانی در فرودگاه کرمانشاه به منظور خدمات رسانی به زائران خبر داد و گفت: اتوبوس آمبولانس جمعیت هلال احمر استان هم به همراه تعدادی از پرسنل این جمعیت به منظور خدمات رسانی به زائران در خاک عراق راهی این کشور شده اند.

معتمدی به اعزام اعضای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به مرز خسروی اشاره کرد و اظهار داشت: اعضای جمعیت هلال احمر در محدوده مرز علاوه بر ارائه مشاوره های بهداشتی لازم درمانگاه ها و مراکز درمانی طول مسیر در کشور عراق را نیز معرفی می کنند.

امسال چهار مرز خسروی، مهران، چذابه و شلمچه برای تردد زائران اربعین حسینی باز است که زائران اربعین حسینی برای عبور از مرزهای مهران و خسروی از استان کرمانشاه عبور می کنند.

مرز خسروی به عنوان نزدیکترین مسیر عبور زوار عتبات‌ عالیات به عراق پس از سال‌ها انتظار ۱۵ شهریور امسال با حضور وزرای کشور ایران و عراق بازگشایی شد، به همین علت مسئولان استان تمام تلاش خود را برای میزبانی هرچه بهتر از زوار به کار گرفته‌اند.

مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۲۲۴، کاظمین ۲۰۳ و سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد، عملیات ساخت پایانه بین المللی مرز خسروی از سال ۷۷ در نقطه صفر مرزی آغاز شد و در سال ۸۱ با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

براساس اعلام ستاد اربعین کشور، خدمات‌دهی به زائران در قالب موکب‌ها در داخل کشور از ۱۳ تا ۳۰ مهرماه و در داخل عراق از ۱۶ تا ۲۷ مهر برنامه‌ریزی شده است.