پربازدیدترین ها

سرویس: استانی کد خبر: 222354 ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲

برای بازگشت زائران کمبود خودرو داریم

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت: برای زمان بازگشت زائران اربعین حسینی در استان کرمانشاه کمبود خودرو داریم از این رو نگران افزایش قیمت‌ها هستیم.

برای بازگشت زائران کمبود خودرو داریم

به گزارش بازی دراز، 

در روزهای آینده شاهد موج بازگشت زائران اربعین حسینی از مرزهای مهران و خسروی در استان خواهیم بود که به تبع آن نیاز به خودرو برای جابجایی زائران نیز افزایش پیدا می‌کند.

وی افزود: براساس برآوردهای انجام شده توسط کارشناسان تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه در زمان بازگشت زائران اربعین حسینی با کمبود خودرو در استان مواجه خواهیم شد، از این رو این نگرانی وجود دارد که برخی از رانندگان قیمت های حمل و نقل را افزایش دهند؛ از این رو در حال مذاکره با دستگاه‌های اجرایی استان به منظور افزایش تعداد خودروهای سیستم حمل و نقل هستیم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی کرمانشاه با بیان اینکه طرح نظارت ویژه بر قیمتها در ایام اربعین حسینی در سطح استان اجرا می شود، گفت: با شروع زمان تردد زائران اربعین حسینی کشت های مشترک تعزیرات حکومتی و سازمان صمت به صورت شبانه روزی بر بازار نظارت دارند.

جودکی عنوان کرد: طرح نظارتی ویژه اربعین از حوزه استحفاظی ورودی تا خروجی کرمانشاه شامل رصد پایانه و شرکت‌های مسافربری، راه آهن، فرودگاه، اغذیه فروشی ها و فروشگاه ها، رستوران ها و هتل ها در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه تخلف چمگیری در زمان تردد زائران اربعین حسینی از سوی اصناف رخ نداده است، گفت: در روزهای اخیر با قرار گرفتن در آستانه اربعین حسینی شاهد استقبال چشمگیر اصناف کرمانشاه از زائران هستیم.

امسال چهار مرز خسروی، مهران، چذابه و شلمچه برای تردد زائران اربعین حسینی باز است.

عزیمت زائران اربعین حسینی از مرز رسمی خسروی روز پنجشنبه ۱۱ مهرماه به درخواست مسئولان عراقی متوقف و از دوشنبه پانزدهم مهرماه از سرگرفته شد.

مرز خسروی به عنوان نزدیکترین مسیر عبور زوار عتبات‌ عالیات به عراق پس از سال‌ها انتظار ۱۵ شهریور امسال با حضور وزرای کشور ایران و عراق بازگشایی شد، به همین علت مسئولان استان تمام تلاش خود را برای میزبانی هرچه بهتر از زوار به کار گرفته‌اند.

مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۲۲۴، کاظمین ۲۰۳ و سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد، عملیات ساخت پایانه بین المللی مرز خسروی از سال ۷۷ در نقطه صفر مرزی آغاز شد و در سال ۸۱ با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

براساس اعلام ستاد اربعین کشور، خدمات‌دهی به زائران در قالب موکب‌ها در داخل کشور از ۱۳ تا ۳۰ مهرماه و در داخل عراق از ۱۶ تا ۲۷ مهر برنامه‌ریزی شده است.