پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 222352 ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲

برداشت برنج در گیلانغرب آغاز شد

مدیرجهاد کشاورزی گیلانغرب گفت: برداشت برنج از سطح ۴۹۰ هکتار از شالیزارهای این شهرستان آغاز شد.

برداشت برنج در گیلانغرب آغاز شد

به گزارش بازی دراز، 

با توجه به عملکرد تولید سه تن شلتوک در هرهکتار، پیش بینی می شود در مجموع بیش از ۹۸۰ تن برنج سفید به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال برداشت و روانه بازار مصرف شود.
وی اظهار داشت: برنج برداشت شده در فصل زراعی امسال در مقایسه با سال قبل از آن ۶۵۰ تن افزایش داشته و برداشت محصول نیز تا پنجم آبان ادامه خواهد داشت.
وی بیان کرد: با توجه به وضعیت منابع آبی ناشی از بارندگی های سال گذشته و امسال، کشت برنج در نقاطی انجام شد که از منابع آبی و از شرایط مطلوبی برخوردار بود و از آب مازاد برگشتی به چرخه استفاده مفید شده است.
مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب گفت: برنج کشت شده در شالیزارهای دشت دیره و منطقه گلین از توابع این شهرستان از نوع عنبربو است که از عطر و طعم مطلوب و از مواد نشاسته ای کاملا مرغوب و متفاوتی برخوردار است.
مرادی افزود: کار برداشت از طریق سه دستگاه کمباین و بخشی هم به صورت دستی انجام می شود و با توجه به وجود سه واحد کارخانه شالیکوبی در دهستان دیره، کار شلتوک گیری نیز در همین دهستان انجام می شود.  
شهرستان گیلانغرب بیش از ۴۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد که به علت تنوع آب و هوایی و حاصلخیزی خاک از ۲۵ نوع محصول کشاورزی برخوردار است و  سالیانه ۱۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی و دامی در آن تولید می شود.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.