پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 222340 ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱

بین‌المجالس، فرصت گفت‌وگو و همکاری‌های منطقه‌ای

رئیس مجلس اتحادیه بین المجالس جهانی را فرصتی برای گفتگو درزمینه مشکلات منطقه‌ای وهمکاری‌های دوجانبه دانست.

به گزارش بازی دراز، 

 علی لاریجانی پیش از سفر به صربستان گفت: نشست اتحادیه بین المجالس جهانی فرصتی است که با روسای پارلمان‌ها در زمینه‌های گوناگون از جمله مشکلات منطقه‌ای و بین المللی و همکاری دو جانبه در زمینه توسعه گفتگوها و همکاری‌های اقتصادی، صحبت شود.

رئیس مجلس با اشاره به اینکه این سفر شامل دو بخش است، افزود: بخشی از آن شامل حضور در این اجلاس با شرکت مجموعه مجالس کشورهای جهان و بخش دیگر شامل همکاری‌های دو جانبه پارلمانی کشورمان با صربستان است.

وی ادامه داد: این نشست جزو معدود اجلاس‌هایی است که مجالس جهان دور هم جمع می‌شوند و درباره موضوعات مهم بین المللی تصمیم گیری می‌کنند.

لاریجانی گفت: امور دیگری مربوط به زنان، جوانان و موضوعات گوناگون دیگری نیز هست که همکاران ما در آن جلسات شرکت می‌کنند.

وی ادامه داد: همکاری‌های دو جانبه با کشور صربستان که روابط دوستانه‌ای با ما دارد همیشه مدّ نظر کشور ما بوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صربستان در گذشته با ما روابط نزدیک داشت، گفت: پس از تحولات بالکان هم، صربستان روابط خود را با ما حفظ کرد و همچنین در مجامع بین المللی مشارکت نزدیکی با هم داشتیم.

لاریجانی اضافه کرد: از مدت‌ها پیش این بحث بود که مذاکرات درباره همکاری‌های دو کشور به ویژه توسعه همکاری‌های اقتصادی با صربستان را ساماندهی کنیم که بخش دوم کار مربوط به این قلمرو است.

وی گفت: طبعاً در این اجلاس، مجالی است که با روسای پارلمانی کشورهای مختلف گفتگوهایی داشته باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایط فعلی که آمریکایی‌ها موجب به هم ریختگی در روابط بین المللی شدند، گفتگو با مسئولان کشورهای مختلف، هم از جهت روشنگری و هم از جهت همکاری‌های دو جانبه، موضوعیت دارد.

وی افزود: امیدواریم با حضور همکاران و تقسیم کاری که وجود دارد در این زمینه‌ها توفیق حاصل شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی، صبح امروز برای شرکت در صد و چهل و یکمین نشست اتحادیه بین المجالس جهانی، در صدر یک هیات پارلمانی، عازم بلگراد پایتخت صربستان شد.