18. مهر 1398 - 14:09   |   کد مطلب: 222310
بازی دراز1404: رئیس کمیته امداد کشورطی سفر یکروزه خود به شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب بامدیران و مسئولین و امام جمعه شهرستان سرپل ذهاب در محل کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان دیداربعمل آورد.

به گزارش بازی دراز، مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد کشور در حاشیه این دیدار ضمن تقدیر و تشکر ازعملکرد مدیران وقت و مسئولین استانی و شهرستانی سرپل ذهاب در حوزه خدمات رسانی به محرومین تحت پوشش کمیته امداد در زمان زلزله،گفت: این عملکرد مطلوب سزاوار خدمات بیشترمسئولین در سطح کشوری است .

وی با بیان اینکه شهرستان سرپل ذهاب در دوران هشت سال دفاع مقدس شهدای بسیاری تقدیم اسلام کردند،گفت: مردم این منطقه پس از گذشت از جنگ تحمیلی و تحمل حریم های مستکبرانه در راس آن آمریکا، در زمان زلزله امتحان بسیار سختی پس دادند و سرافراز بیرون آمدند و نگذاشتند چراغ کمیته امداد کم سو شود.

رئیس کل کیمته امداد کشور گفت:صبوریت مردم منطقه سرپل ذهاب می طلبد خدمات ما مضاعف انجام گیرد تا در راس آن گره گشایی از کارایتام و رسیدگی در محرومین پیش ببریم.

نماینده مردم سرپل ذهاب ،قصرشیرین و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی در ادامه به خدمت گزاری غیرقابل وصف و دلسوزانه و شبانه روزی کمیته امداد درایام زلزله اشاره کرد و گفت: اولین چراغ خدمتگزاری پس از روزهای ابتدایی بعد از زلزله کمیته امداد سرپل ذهاب روشن بود و ارائه خدمات داشتند.

فرهاد تجری گفت: در حوزه بازسازی با تدبیر و برنامه ریزی بیشترین و زودترین صاحبان خانه مددجویان کمیته امداد بودند و این نتیجه روحیه انقلابی و جهادی مسئولین است که پای کار امدند.

وی درپایان گفت: در روند تحت پوشش قرار دادن افراد تحت نوبت نگاه ویژه ای لازم است که این ظرفیت محدود مانع خدمات رسانی نشود و با توجه به شرایط اقتصادی و سودهای سرسام آور تسهیلات بانکی ،موانع موجود از سراه برداشته شود و درآستانه آسیب جدی تسهیلات در اختیار مددجویان قرار گیرد.

در ادامه فرماندار سرپل ذهاب بیان داشت: با نگاه اصلی و هدفمند موضوع آسیب تبدیل به یک فرصت از دیگاه رهبر معظم انقلاب جامعیت عمل توسط مردم ،مسئولین و دولت پوشانده شده است.
محبت جمالی نیا گفت:کیته امداد سرپل ذهاب در زمان زلزله شالکه دستگاه های خدمات رسان در خدمت رسانی واقعی در کمترین زمان ممکن بود که با خلوص نیت و با همکاری سایر دستگاه های خدمات رسان ،NGO ها،هلال احمر،ارتش ،سپاه ،بسیج خدمات مناسبی ارائه دادند.

وی یادآور شد:  زلزله درسرپل ذهاب 7هزار و 500مصدوم،559 جانباخته ،14کودک بی سرپرست و 36هزار واحد آسیب دیده برجای گذاشت که امروزه بامشارکت مردم،کمک دولت و مسئولین روند بازسازی و توسعه شهر روند بهتر از گذشته است .

وی تصریح کرد:در اثر زلزله 17هزار و 401واحد در سطح شهر و روستا تخریب شدند که تاکنون 5هزار و 201واحد درشهر تکمیل شدند و 18هزار و 604واحد درشهر و روستا در زمره تعمیری قرارگرفت که تاکنون 13هزار واحد در شهر عملا کار تعمیر به پایان رسیده است.

جمالی نیا افزود: در بخش اعتبارات اشتغال زلزله تاکنون مبلغ 150میلیارد تومان تسهیلات به 5هزار و 995 طرح با شرایط اشتغال 6هزار و 458نفر  در حوزه کشاورزی ،دام و طیور، آبخیز داری و صنعت ساختمان در شهرستان سرپل ذهاب پرداخت شده است.

وی همچنین در پایان گفت: از محل اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری مبلغ 12 میلیارد و739میلیون تومان  ریال به تعداد ۷۲ طرح با اشتغالزایی ۱۷۸ نفر در شهرستان پرداخت شده است.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها