پربازدیدترین ها

کد خبر: 222310 ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸

سفریکروزه رئیس کمیته امداد کشور به شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب/ عملکرد مدیران در حوزه زلزله مورد بررسی قرارگرفت

بازی دراز1404: رئیس کمیته امداد کشورطی سفر یکروزه خود به شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب بامدیران و مسئولین و امام جمعه شهرستان سرپل ذهاب در محل کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان دیداربعمل آورد.

سفریکروزه رئیس کمیته امداد کشور به شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب/ عملکرد مدیران در حوزه زلزله مورد بررسی قرارگرفت

به گزارش بازی دراز، مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد کشور در حاشیه این دیدار ضمن تقدیر و تشکر ازعملکرد مدیران وقت و مسئولین استانی و شهرستانی سرپل ذهاب در حوزه خدمات رسانی به محرومین تحت پوشش کمیته امداد در زمان زلزله،گفت: این عملکرد مطلوب سزاوار خدمات بیشترمسئولین در سطح کشوری است .

وی با بیان اینکه شهرستان سرپل ذهاب در دوران هشت سال دفاع مقدس شهدای بسیاری تقدیم اسلام کردند،گفت: مردم این منطقه پس از گذشت از جنگ تحمیلی و تحمل حریم های مستکبرانه در راس آن آمریکا، در زمان زلزله امتحان بسیار سختی پس دادند و سرافراز بیرون آمدند و نگذاشتند چراغ کمیته امداد کم سو شود.

رئیس کل کیمته امداد کشور گفت:صبوریت مردم منطقه سرپل ذهاب می طلبد خدمات ما مضاعف انجام گیرد تا در راس آن گره گشایی از کارایتام و رسیدگی در محرومین پیش ببریم.

نماینده مردم سرپل ذهاب ،قصرشیرین و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی در ادامه به خدمت گزاری غیرقابل وصف و دلسوزانه و شبانه روزی کمیته امداد درایام زلزله اشاره کرد و گفت: اولین چراغ خدمتگزاری پس از روزهای ابتدایی بعد از زلزله کمیته امداد سرپل ذهاب روشن بود و ارائه خدمات داشتند.

فرهاد تجری گفت: در حوزه بازسازی با تدبیر و برنامه ریزی بیشترین و زودترین صاحبان خانه مددجویان کمیته امداد بودند و این نتیجه روحیه انقلابی و جهادی مسئولین است که پای کار امدند.

وی درپایان گفت: در روند تحت پوشش قرار دادن افراد تحت نوبت نگاه ویژه ای لازم است که این ظرفیت محدود مانع خدمات رسانی نشود و با توجه به شرایط اقتصادی و سودهای سرسام آور تسهیلات بانکی ،موانع موجود از سراه برداشته شود و درآستانه آسیب جدی تسهیلات در اختیار مددجویان قرار گیرد.

در ادامه فرماندار سرپل ذهاب بیان داشت: با نگاه اصلی و هدفمند موضوع آسیب تبدیل به یک فرصت از دیگاه رهبر معظم انقلاب جامعیت عمل توسط مردم ،مسئولین و دولت پوشانده شده است.
محبت جمالی نیا گفت:کیته امداد سرپل ذهاب در زمان زلزله شالکه دستگاه های خدمات رسان در خدمت رسانی واقعی در کمترین زمان ممکن بود که با خلوص نیت و با همکاری سایر دستگاه های خدمات رسان ،NGO ها،هلال احمر،ارتش ،سپاه ،بسیج خدمات مناسبی ارائه دادند.

وی یادآور شد:  زلزله درسرپل ذهاب 7هزار و 500مصدوم،559 جانباخته ،14کودک بی سرپرست و 36هزار واحد آسیب دیده برجای گذاشت که امروزه بامشارکت مردم،کمک دولت و مسئولین روند بازسازی و توسعه شهر روند بهتر از گذشته است .

وی تصریح کرد:در اثر زلزله 17هزار و 401واحد در سطح شهر و روستا تخریب شدند که تاکنون 5هزار و 201واحد درشهر تکمیل شدند و 18هزار و 604واحد درشهر و روستا در زمره تعمیری قرارگرفت که تاکنون 13هزار واحد در شهر عملا کار تعمیر به پایان رسیده است.

جمالی نیا افزود: در بخش اعتبارات اشتغال زلزله تاکنون مبلغ 150میلیارد تومان تسهیلات به 5هزار و 995 طرح با شرایط اشتغال 6هزار و 458نفر  در حوزه کشاورزی ،دام و طیور، آبخیز داری و صنعت ساختمان در شهرستان سرپل ذهاب پرداخت شده است.

وی همچنین در پایان گفت: از محل اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری مبلغ 12 میلیارد و739میلیون تومان  ریال به تعداد ۷۲ طرح با اشتغالزایی ۱۷۸ نفر در شهرستان پرداخت شده است.