17. مهر 1398 - 11:20   |   کد مطلب: 222288
بازی دراز1404: با توجه به آستانه اربعین حسینی پایگاه خبری بازی دراز به تشکیل میزگرد فرهنگی در بین جمعی از روحانیون وعلما شهرستان سرپل ذهاب با محوریت تحلیل مبنای تاریخی اربعین حسینی پرداخته است.

به گزارش بازی دراز، امام جمعه سرپل ذهاب حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در این میزگرد با اشاره به اهمیت جایگاه اربعین حسینی گفت: اساساً اهميت اربعين در آن است كه در اين روز، با تدبير الهى خاندان پيامبر(ص)، ياد نهضت حسينى براى هميشه جاودانه شد و اين كار پايه‌‏گذارى گرديد. اگر بازماندگان شهدا و صاحبان اصلى، در حوادث گوناگون  از قبيل شهادت حسين‏ بن‏ على(ع) درعاشورا به حفظ ياد و آثار شهادت كمر نبندند، نسلهاى بعد، از دستاورد شهادت استفاده‏‌ى زيادى نخواهند برد.

وی با بیان اینکه حرکت امام حسین علیه السلام براى اقامه‌‌ى حق و عدل بود ،گفت: غرض، اقامه‌‌ى حق و عدل و دین خدا و ایجاد حاکمیت شریعت و برهم زدن بنیان ظلم و جور و طغیان بوده است.

ایشان اربعین حسینی راه زنده نگه داشتن قیام خونین عاشورا دانست و گفت: اربعین در تداوم واقعه کربلا است؛ از این رو برای پاس داشتن روزعاشورا که از اعظم ایام الله است، در روز اربعین عاشقان حسینی با حرکت امام حسین(ع) تجدید عهد می کنند و این تجدید عهد را در بهترین وجه خود یعنی رفتن به زیارت کربلا ابراز می نمایند.
 

در ادامه رئیس حوزه علمیه باقرالعلوم (ع) شهرستان سرپل ذهاب ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) گفت: درسى که اربعین به ما مى‌‌دهد، این است که باید یاد حقیقت و خاطره‌‌ى شهادت را درمقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگه داشت.

حجت الاسلام مقداد یعقوبی افزود: باید با آگاهی و هوشیاری و تبعیت از ولایت فقیه یزید زمان خود را بشناسیم بر اهداف دشمنان غلبه کنیم و نگذاریم بین اهداف اسلام و نهضت حسین (ع) فاصله ای ایجاد شود.

وی گفت: بزرگداشت اربعین حسینی در فرهنگ اسلام اهمیت ویژه ای دارد، رمززنده ماندن واقعه عاشورا مجاهدت و تببین اهداف حسین(ع) و یارانش بعنوان صاحبان پرچم است که باید به نسل های آینده منتقل شود و برای سربه پا ماندن اسلام ادامه دهنده این راه باشیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سرپل ذهاب در ادامه گفت: درسي كه اربعين به ما ميدهد٬ اين است كه بايد ياد حقيقت و خاطره شهادت را در مقابل توفان تبليغات دشمن زنده نگه داشت. شما ببينيد از اول انقلاب تا امروز٬ تبليغات عليه انقلاب و امام و اسلام و اين ملت٬ چه قدر پرحجم بوده است. چه تبليغات و طوفان هايي كه عليه جنگ به راه افتاد؛ جنگي كه دفاع و حراست از اسلام و ميهن و حيثيت و شرف مردم بود.

حجت الاسلام علی اکبری بر ضرورت و تکریم اربعین حسینی تاکید کرد و گفت: بنا بر روایت مشهوری که ازامام حسن عسکری (ع) نقل شده، زیارت امام حسین(ع) دراربعین، یکی از نشانه‌های مؤمن یا یکی از نشانه‌های شناخت شیعیان می‌باشد.

وی در پایان تصریح کرد:اعتبار اربعین امام حسین (ع) از گذشته، میان شیعه و در تقویم تاریخی وفاداران به امام حسین (ع) شناخته شده است؛ سنتی که تا به امروز، به قوت خود برپاست و هر ساله شاهدیم که میلیون‌ها شیعه، از همه جای دنیا در این روز بر سر مزار امام حسین (ع) گرد می‌آیند و به عزاداری می‌پردازند.

تصاویر تکمیلی: 
لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها