17. مهر 1398 - 9:17   |   کد مطلب: 222286
مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه به بیان خدمات‌رسانی بانوان بسیجی به زوار اربعین در استان پرداخت.

به گزارش بازی دراز، 

اشاره به خدمات‌رسانی بسیج جامعه زنان در بحث خدمت‌رسانی به زوار اظهار داشت: موکب سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه در قصرشیرین از حدود سه تا چهار هفته پیش فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: در این مدت کارهای مهیا کردن موکب انجام شده ولی پذیرش زوار طی دو روز گذشته با باز شدن مرز خسروی صورت گرفت و در این مدت شاهد افزایش مراجعه زوار به این موکب بودیم.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: روز یکشنبه مراجعاتی به صورت انفرادی به موکب داشتیم که پذیرایی و اسکان شدند و روز دوشنبه نیز موکب با استقبال زوار روبرو شد و در دوشنبه شب حدود ۸۰۰ زائر از استانهای زنجان و قم را در این موکب اسکان دادیم.

این مسئول بیان داشت: همچنین جدای از بحث اسکان زوار در قسمت پشتیبانی نیز با کمک برادران شام و صبحانه برای زوار آماده و ارائه می‌شود و زوار بعد از اقامه نماز صبح و صرف صبحانه راهی مرز خسروی می‌شوند.

همتی با اشاره به خدمات بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم‌(ص) استان کرمانشاه در این موکب گفت: روزانه ۱۵ تن از خواهران شامل ۵ از بانوان کادر رسمی و ۱۰ نفر از خواهران بسیجی در حال ارائه خدمات به زوار هستند که درصدد افزایش این تعداد جهت خدمات دهی بیشتر هستیم.

وی ادامه داد: این خواهران در بحث مهیا کردن سالن اسکان، توزیع آب آشامیدنی، نظافت سرویس های بهداشتی و حمام و حتی شست‌وشوی لباس زوار با خادمان همکاری می کنند.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه تصریح کرد: در روزهای آتی هم آمادگی داریم بتوانیم در هر شبانه روز یک‌ هزار زائر را پذیرایی و اسکان دهیم.

این مسئول همچنین با اشاره به زیرساخت‌های مطلوب مرز خسروی بیان داشت: زیرساختهای مرز خسروی به مراتب مناسب تر است، این زیرساخت‌ها البته برای بلندمدت بهتر خواهد شد و یک ظرفیت بسیار خوب برای آینده است.

همتی گفت: در حال حاضر برخی از مرزهای دیگر برای اسکان هنوز از چادرهای اضطراری استفاده می‌کنند، اما در مرز خسروی و موکب سیدالشهدای سپاه حضرتنبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه سوله‌های بسیار بزرگ مجهز به سیستم خنک کننده و سرویس‌های بهداشتی و حمام برای رفاه حال زوار استقرار یافته است.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها