16. مهر 1398 - 13:01   |   کد مطلب: 222259
یک عضو شورای نظارت بر صداوسیما گفت:‌ در روزهای اخیر شاهد نارضایتی مردم، نمایندگان و رییس مجلس از بعضی برنامه‌های صداوسیما بوده‌ایم برای اصلاح امور رسانه ملی، وظایف شورای نظارت باید قانونمند شود.

به گزارش بازی دراز، 

لامرضا کاتب در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود اظهار کرد: اربعین حسینی به عنوان بزرگترین راهپیمایی عبادی – سیاسی جهان موجب وحدت تمام ادیان و اقتدار و عظمت اسلام خواهد شد.

رییس کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به در دستور کار قرار گرفتن لایحه مالیات بر ارزش افزوده، گفت: از همکارانم انتظار دارم که با نگرش افزایش درآمد مالیاتی جلوی آسیب رسانی به تولید و اشتغال را بگیریم چرا که اگر تولید نباشد درآمدی هم نخواهد بود.

وی ضمن تاکید بر سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری که اخیرا از جانب مقام معظم رهبری ابلاغ شده است، گفت:‌ از دیرباز تمرکز بر شیوه‌های بهبود نظام قانون‌گذاری از مهم‌ترین مباحث صاحبنظران و نخبگان بوده است، چرا که قانون‌گذاری مانند دیگر رویه‌ها در جامعه نیازمند پیشرفت و ارتقاء است. منویات مقام معظم رهبری در این خصوص نیز برای رفع نارسایی‌های موجود ابلاغ شده است و مهم‌ترین بحث در این حوزه اولویت‌بندی تدوین قوانین و مقررات است که می‌تواند گره‌گشای مشکلات کشور و مردم باشد.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی اولویت‌بندی قوانین را برعهده مجلس شورای اسلامی دانست و تاکید کرد: مرجع اصلی قانون‌گذاری، مجلس است. قوه مقننه باید با دو رویکرد اساسی و با همکاری با سایر قوا گام‌های محکمی بردارد. اولین رویکرد اولویت‌بندی انجام کار در بندهای ابلاغی است که باید با زمانبندی مناسب و سازوکار اجرایی مطلوب فراهم شود. دومین رویکرد با اصلاح بعضی از مواد آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی به دست می‌آید. اصلاح این مواد می‌تواند در جهت ارتقاء جایگاه و افزایش شأن مجلس باشد. کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس آمادگی دارد که در این راستا تلاش کند.

این عضو شورای نظارت بر صداوسیما گفت: در روزهای اخیر شاهد نارضایتی مردم، نمایندگان و رییس مجلس شورای اسلامی از بعضی برنامه‌های صداوسیما بوده‌ایم به عنوان عضو این شورا اعلام می‌کنم که به منظور تامین نظرات نمایندگان و رسیدگی به تذکرات آنها و اصلاح امور رسانه ملی وظایف شورای نظارت بر صداوسیما باید قانونمند شود تا بتوانیم پاسخگوی نمایندگان و مردم باشیم.

کاتب با اشاره به مشکلات و مطالبات حوزه انتخابیه خود خطاب به رییس جمهور اظهار کرد: شرایط حاکم بر کشور و ناهنجاری‌های اقتصادی متاثر از تحریم‌ها و سوء‌تدبیرهاست. از وضعیت معیشت و اشتغال مردم نگران هستیم انتظار می‌رفت دولت در قانون برنامه ششم توسعه وظایف خود را انجام داده و حداقل سالیانه ۹۶۰ هزار شغل ایجاد کند و نرخ بیکاری را حداقل هشت درصد کاهش می‌داد.حال که فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی با اصلاح قانون اشتغال روستایی و توسعه پایدار در راستای توسعه فضای کسب‌وکار و ایجاد حداقل ۳۰۰ هزار فرصت شغلی اقدام کرده است انتظار داریم که با برنامه و زمانبندی مناسب در اجرای این قوانین به نحو احسن اقدام کنید.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی در پایان با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان نیروی انتظامی، اظهار کرد: ناامن‌ شدن فضای مجازی به مردم ضرر می‌زند از این‌رو از نهادهای انتظامی و امنیتی انتظار می‌رود که با استفاده از ظرفیت خود در برابر هتاکان به حرمت مردم و مسئولین بایستند.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها