پربازدیدترین ها

کد خبر: 222217 ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳

فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان سرپل ذهاب:

تجهیزپلیس شهرستان به امکانات و تجهیزات هوشمند/ رویکرد نیروی انتظامی رضایت مردم و جلب اعتماد عمومی است

بازی دراز 1404 : فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان سرپل ذهاب با اعلام اینکه پلیس شهرستان به امکانات و تجهیزات هوشمند تجهیز شده است،گفت: رویکرد نیروی انتظامی رضایت مردم و جلب اعتماد عمومی است.

تجهیزپلیس شهرستان به امکانات و تجهیزات هوشمند/ رویکرد نیروی انتظامی رضایت مردم و جلب اعتماد عمومی است

به گزارش بازی دراز، سرهنگ محمدرضا یاری درگفتگو با خبرنگار ما ضمن اشاره به شعار هفته نیروی انتظامی امسال " پلیس هوشمند، امنیت مردم " است،گفت: نیروی انتظامی به دنبال ارتقا امنیت اجتماعی ، مبارزه با جرایم وبزهکاری های اجتماعی و ایجاد پناهگاهی امن برای مردم است.

وی افزود: در دنیای مدرن وپیشرفته، پلیس نیز به دنبال هوشمند سازی وپیشرفت وارتقا امکانات و تجهیزات خود میباشد و لذا در این راستا انتظامی شهرستان ۱۵ دستگاه دوربین پایش را در سطح معابر عمومی و میادین شهرستان نصب کرده است و دودستگاه دوربین بسیار پیشرفته در ورودی و خروجی اصلی شهرستان فعال است که قابلیت های بسیاری دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه نصب دوربین بر روی البسه نظامی پلیس در شهرستان آغاز شده است، گفت: اعمال قوانین ترافیکی و جرایم رانندگی از طریق دستگاه دست افزار برای رانندگان متخلف ، نصب جی پی اس بر روی خودرو های نظامی و راه اندازی سامانه ناظر برای کنترل امنیت اخلاقی شهروندان به صورت نامحسوس از برنامه های نیروی انتظامی شهرستان برای هوشمندسازی  پلیس است.

یاری اذعان داشت: دو مناسبت بزرگ همایش پیاده روی اربعین حسینی و انتخابات مجلس شورای اسلامی در پیش رو است که با تلاش نیروی انتظامی و تعامل سایر نیروهای نظامی و ادارات و نهادهای مختلف در کمال امنیت برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: تلاش نیروهای پلیس و تعامل مناسب با دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی و راه اندازی گشت های بسیج رضویون باعث کاهش ۱۳ درصدی جرایم در شهرستان شده است.

وی یادآور شد : نیروی انتظامی در دستگیری سارقین افزایش ۸۵ درصدی ،افزایش ۲۰۶ درصدی کشف سرقت ها ،کاهش ۵۰ درصدی جرایم اقتصادی و مالی ،افزایش ۳۳ درصدی توقیف موتور سیکلت ها وخودرو های متخلف ،افزایش ۴۸ درصدی دستگیری معتادین متجاهرافزایش ۶۳ درصدی فروشندگان خورد مواد مخدر و افزایش ۱۸ درصدی کل جرایم را در سال جاری ثبت کرده است.

وی تاکید کرد: پلیس شهرستان با دو شماره ۱۱۰ و ۱۹۷ اماده دریافت پیشنهادات ، نظرات ،شکایات و همکاری های مردم در زمینه پیش گیری و کشف جرایم می باشند.