10. مهر 1398 - 10:21   |   کد مطلب: 222194
مراسم تشییع مجید فرازمند فیلم‌نامه نویس سینمای ایران فردا 11 مهر ماه از مقابل خانه سینما شماره 2 برگزار می‌شود و در پی این درگذشت مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی متن پیامی را منتشر کرد.

به گزارش بازی دراز، 

به نقل از بنیاد سینمایی فارابی در متن علیرضا تابش آمده است: «مجید فرازمند فیلمنامه نویس با اخلاق سینمای ایران، با کردارِ تُهی از خودپرستی در یاد و خاطره‌ها آنچه حک کرد، چیزی به جز خاکساری، خشوع، خضوع، ادب و متانت، نبوده و نیست. انسانیت و مهربانی در وجود او موج می‌زد. زنده‌یاد فرازمند عاشقِ سربلندیِ این خاک و سرزمین بود و عمری پاک زیست و طهارتِ دل را به یادگار گذاشت. ضایعه اسفبار درگذشت مرحوم مغفور «مجید فرازمند» را به سینماگران این سرزمین، به ویژه همسر داغدار ایشان، نویسنده ارجمند سرکار خانم فرزانه شبانی تسلیت و تعزیت عرض کرده و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم آرامش ابدی و برای دوستدارانش صبر و بردباری را آرزومندم.»

زنده یاد مجید فرازمند در سال ۱۳۲۴ در شهر کرمانشاه متولد شد. او دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود در را رشته جغرافیای انسانی/ اقتصادی، در دانشگاه شهید بهشتی گذراند و دوره فیلمنامه‌نویسی حرفه‌ای را در مرکز آموزش فیلمسازی به پایان رساند.

در پیش از پیروزی انقلاب کارهای مختلفی در زمینه‌های دستیاری کارگردان، بازنویسی فیلمنامه‌های سینمایی و نگارش مجموعه‌های تلویزیونی انجام داد.

در سال ۱۳۷۴ ضمن کارگردانی فیلم کوتاه داستانی به نام «در کهنسالی»،‌ چند قسمت از مجموعه تلویزیونی «آقای شانس» را برای شبکه دوم سیما، گروه اجتماعی ساخت.

فیلمنامه‌های سینمایی «دشمن»، «این زن حرف نمی‌زند»، «۱۳ گربه روی شیروانی»، از وی به فیلم برگردانده شده و از بین فیلمنامه‌های دیگر می توان به «وفا»، «مادر کامپیوتری»، «بمانی هفتم»، «دشمن»، «دلقک»، «راز سر به مهر»،«پل»، «روز هفدهم»،«زنی از جنس باران»، «سرباز گمنام» و... اشاره کرد.

این فیلمنامه نویس پس از یک دوره بیماری سه شنبه نهم مهر در پی عارضه مغزی درگذشت.

مراسم تشییع پیکر مرحوم «مجید فرازمند» ساعت ۱۰ صبح روز پنجشنبه ۱۱ مهر از ساختمان شماره ۲ خانه سینما واقع در (خیابان وصال شیرازی، تقاطع طالقانی) برگزار می شود.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها