پربازدیدترین ها

کد خبر: 222118 ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵

امام جمعه سرپلذهاب:

دفاع مقدس سمبلی از ایثار و شهادت و مقاومت رزمندگان اسلام است / اصرار اروپا برای مذاکره با ایران حاصل اقتدار ونفوذ منطقه ای برآمده از انسجام ملی وگفتمان مقاومت است

بازی دراز 1404 : امام جمعه سرپلذهاب گفت : اصرار اروپا برای ملاقات و مذاکره با ایران حاصل اقتدار ونفوذ منطقه ای و جهانی برآمده از انسجام ملی وگفتمان افتخار آمیز مقاومت است .

دفاع مقدس سمبلی از ایثار و شهادت و مقاومت رزمندگان اسلام است / اصرار اروپا برای مذاکره با ایران حاصل اقتدار ونفوذ منطقه ای برآمده از انسجام ملی وگفتمان مقاومت است

به گزارش بازی دراز، حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت :رزمندگان نماد مقاومت و سند ناطق هشت سال دفاع مقدس هستند که در مکتب امام حسین ع پرورش یافته و با ایثار و جانفشانی و رشادت از اسلام و انقلاب  و کیان نظام و کشور دفاع کردند.


وی افزود : تاریخ هشت ساله دفاع مقدس سمبلی از ایثار ،شهادت و مقاومت رزمندگان اسلام در برابر دنیای استکبار و لشگر کفار است.
امام جمعه شهرستان اذعان داشت : ایران اسلامی  دارای یک موقعیت ویژه سیاسی، جغرافیایی و اقتصادی است که همواره مورد توجه قدرتهای بزرگ جهان بوده و همواره تلاش کرده اند که براین کشور تسلط یابند وتنها راه بازدارندگی دشمنان افزایش قدرت دفاعی و دیپلماسی فعال است.
ایشان درادامه به اجلاس هفتادوچهارم سازمان ملل متحد اشاره کردوگفت : یکی از پررنگ ترین حواشی این اجلاس ترافیک و تراکم دیدار سران اروپایی با رئیس جمهور کشورمان بود .
فاطمی نسب ادامه داد : صدور بیانیه محکومیت ایران در موضوع حمله پهبادی به تاسیسات نفتی عربستان از یک سو و تقاضای مذاکره و ملاقات از سوی دیگر نشان می دهد که اروپایی ها اراده و توان یک تصمیم درست را ندارند.
وی افزود : تراکم تقاضای مذاکره ارو پایی ها با ایران پیش از آنکه نتیجه تلاش دیپلماتیک باشد حاصل و ثمره مقاومت جانانه ملت انقلابی ایران و اقدامات غرور آفرین نیروهای مسلح کشور باهدایت ودرایت رهبرحکیم و فرزانه انقلاب اسلامی و همراهی مسئولین در این ماهها بوده است .
خطیب جمعه شهرستان تاکید کرد : استقبال از ملاقات با رئیس جمهور کشورمان در واقع برآیند اقتدار و نفوذ منطقه ای و جهانی برآمده از انسجام ملی و گفتمان افتخار آمیز مقاومت است.
ایشان بااشاره به سخنرانی رئیس جمهور درمجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهارداشت : سخنان رئیس جمهور منطبق با سیاستهای کلان نظام و رهنمودهای رهبر انقلاب اسلامی بود که قابل تقدیر است .
فاطمی نسب ادامه داد : ایشان در سخنان خود ضمن اشاره درست به موضوع فلسطین و محکومیت معامله شکست خورده ی قرن از مقاومت مرم یمن نیز حمایت کردند .
وی خاطر نشان کرد : رئیس جمهور کشورمان در ادامه سخنان خود باانتقاد صریح و قاطع از راهزنی آمریکایی ها به نقد سیاست یک بام و دوهوای اروپا پرداخته وبه نمایندگی از ملت بزرگ ایران عربستان و همپیمانانش را نصیحت کرده و از عواقب اقداماتش برحذرداشت و بیان کرد که ملت انقلابی ما به هرگونه اقدام خصمانه پاسهی درس آموز خواهد داد.
ایشان درادامه به حمله پهبادی یمن به تاسیسات نفتی عربستان اشاره کردوگفت : حمله به قلب صنعت نفت عربستان توسط انصارالله یمن باعث شده تا سعودیها امیدوار به حمله نظامی آمریکا به ایران باشند اما آمریکایی ها که درابتدا ایران را تهدید به واکنش سخت کردند به تدریج از موًع خود عقب نشینی کردند.
امام جمعه شهرستان اذعان کرد : در حمله ای که انصارالله یمن علیه آرامکو انجام داد حتی یک انسان کشته نشد وتنها تاسیسات نفتی عربستان خسارت دید اما جامعه جهانی علیه این اقدام شروع به فضاسازی کرد.
فاطمی نسب افزود : این درحالیست که جامعه جهانی نسبت به جنایتهای پنج سال گذشته عربستان و امارات در یمن کاملا بی تفاوت بوده است.
وی تصریح کرد : تحت فشار جسمی و روحی بودن ۱۱ میلیون کودک یمنی بطوریکه از هر ۱۰۰۰ کودک یمنی ۴۲ نفر قبل از رسیدن به سن ۵سالگی می میرند، ۲۳ درصد کودکان مشغول کار هستند، و سازمان یونیسف اعلام کرد که هر ۱۰ دقیقه یک کودک یمنی ازبین می رود ، سوء تغذیه بودن ۴۰۰هزار کودک ، تلف شدن ۸۵ هزار وودک زیر ۵سال بعلت گرسنگی و کشته شدن بیش از ۹۰ هزار غیر نظامی تنها بخش کوچکی از جنایتهای آل سعود در یمن است .