پربازدیدترین ها

کد خبر: 221948 ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶

پایان سالها انتظار میزبانی زوار اباعبدالله ع در سرپلذهاب / شهرستان آماده میزبانی از زوار اربعین حسینی می شوند

بازی دراز1404: انتظار مردم ولایتمدار شهِرستان سرپلذهاب با بازگشایی مجدد مرز خسروی به پایان رسید و این روزها خودرا برای میزبانی و خدمت به زوار عتبات عالیات آماده می کنند.

پایان سالها انتظار میزبانی زوار اباعبدالله ع در سرپلذهاب / شهرستان آماده میزبانی از زوار اربعین حسینی می شوند

به گزارش بازی دراز، این روزها همه در تب وتاب هستند تا میزبانی شایسته برای قدوم مبارک زوار کوز عشق باشند ودراین راه سهم اندکی داشته باشند.

برخی منازل خودرا برای اسکان زوار آماده کرده و بعضی نیز خودرا مهیای حضور در موکبها می کنند تا به زوار امام شهیدشان خدمت کنند.
دستگاهها ونهادهای دولتی نیز در قالب ستاد اربعین برای خدمات بیشتر وبهتر به زائرین اباعبدالله علیه السلام در تلاش هستند.
در شهرسرپلذهاب ۷ موکب پیش بینی شده و تحویل موکب داران گردیده  که ۵ موکب آن برای خروج مشخص شده است .
هم اکنون بیش از ۳هزارنفر روزانه از طریق مرز خسروی تردد می کنند واین آمار در روزهای نزدبک به ایام پیاده روی اربعین بیشتر نیز خواهدشد و پیش بینی شده است که بیش از یک میلیون و ۲۰۰هزار نفر از طریق این مرز رسمی به عراق سفر کنند.
تا کنون مسافری در شهرستان سرپلذهاب بعنوان توقفگاه استفاده نکرده و بیشتر اقدامات شهرستان برای ایام پیاده روی اربعین است که از ۱۳ مهر ماه آغاز خواهدشد.
طبق اعلام دببر ستاد اربعین حسینی شهرستان کسانی که می خواهند به زوار اباعبدالله حسین ع  از طریق اسکان میهمانان خدمت کنند باید روال اداری واقدامات تامینی آنرا انجام داده و احراز هویت خودرا در ستاد اربعین شهرستان کامل کنند.
حرکتهای خودجوش برای پذیرایی از زائرین نیز در روزهای آتی بیشتر خواهد شد و مردم شهرستان ارادت خالصانه خودرا به اهل بیت پیامبر ص و زوار امام شهید ابراز خواهند کرد.