پربازدیدترین ها

کد خبر: 221938 ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵

گزارش از آخرین وضعیت بازسازی خانه ها در مناطق زلزله زده کرمانشاه؛

فقط 20 درصد بازسازی ها تکميل شده است/ کرمانشاه هنوز پر ازآه !

بازی دراز1404: نایب رئیس شورای شهر سرپل ذهاب گفت: اگرچه دولت در بحث زلزله اقداماتی انجام داده اما به خيلی از وعده های خود به رغم رسانه ای شدن، عمل نکرده است.

فقط 20 درصد بازسازی ها تکميل شده است/ کرمانشاه هنوز پر ازآه !

به گزارش بازی دراز، سید مجتبی جاسمی نایب رئیس شورای شهر سرپل ذهاب گفت: فقط 20 درصد بازسازی ها تکميل شده است و در این بین  دولت مدعی بود که تا پايان بازسازی در کنار مردم می ماند اما چنين ادعايی رنگ واقعيت به خود نگرفت و  در حال حاضر حدود 13 هزار واحد پروانه در سرپل ذهاب صادر شده و مسئولان مي گويند از اين ميزان حدود 70 تا 80 درصد بازسازی ها تکميل شده زيرا تصور می کنند هر شخصی که وام و  

تسهيلات دريافت کرده، يعنی توانسته خانه اش را تکميل کند. اما در واقعيت فقط 20 درصد بازسازی ها تکميل و قابل سکونت بوده و 80 درصد باقی مانده است.

نائب رئيس شورای شهر سرپل ذهاب با اشاره به اينکه در محله فولادی 95 درصد خانه ها بر اثر زلزله تخريب شده و در محله ترابی اوضاع نابسامان است، عنوان مي کند: هنوز روند بازسازی در اين محلات، بلاتکليف باقی مانده است، ای کاش مسئولان بازديدی داشته باشند تا از نزديک ببينند چه تعداد از واحدهای مسکونی اين محلات قابل سکونت است. اين مردم عملاً نتوانسته اند کاری از پيش ببرند، زيرا تسهيلات و #وام ها گره گشا نبوده، در حال حاضر سر رسيد وام ها فرا رسيده و خيلی از خانواده ها، به علت افزايش قيمت مصالح ساختمانی هنوز از تکميل واحدهای مسکونی خود عاجزند و همچنان #کانکس_نشين اند، در چنين شرايطی بايد اقساط وام خود را هم بپردازند.
 
سرپل ذهاب پس از 8 سال جنگ، صد درصد تخريب شد و مردم تا همين چندسال قبل، اقساط بازسازی منازل خود را پرداخت مي کردند و در حال حاضر هم موعد سررسيد اقساط زلزله فرا رسيده، جاسمی می گويد: اگر دولت، تسهیلات و وام ديگری پرداخت نکند، قول مي دهم اين منطقه همچنان ويرانه باقی مي ماند و مردم تا  
مدت های مديدی در کانکس زندگی خواهند کرد/‌رسالت