پربازدیدترین ها

کد خبر: 221921 ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳

نارضایتی بیماران از وضعیت پزشکان متخصص در بیمارستان سرپلذهاب / احساس کمبود مردم در سایه حضور ۲۰پزشک متخصص در شهرستان

بازی دراز1404: مردم شهرستان سرپلذهاب این روزها از وضعیت خدمات درمانی متخصصین بیمارستان ناراضی بوده و با وجود نزدیک به ۲۰ پزشک متخصص در بخشهای مختلف درمانی بازهم احساس کمبود می کنند.

نارضایتی بیماران از وضعیت پزشکان متخصص در بیمارستان سرپلذهاب / احساس کمبود مردم در سایه حضور ۲۰پزشک متخصص در شهرستان

به گزارش بازی دراز، بیمارستان شهدای شهرستان سرپلذهاب یکی از مراکز درمانی پرمراجعه کننده در غرب استان است که بیماران بسیاری از مناطق مختلف و شهرستانهای اطراف نیز برای بحث درمانی خود به آن مراجعه می کنند.

دراین مرکز درمانی پس از زلزله بخشهای مختلفی در حوزه خدمات درمانی به بخشهای سابق آن افزوده شده و می توان گفت تعداد متخصصین و خدمات تخصصی افزایش مناسبی داشته است.
بااین وجود اما بسیاری از مردم شهرستان هنوز هم برای خدمات درمانی به مرکز استان مراجعه می کنند .
فتاحی در این رابطه به خبرنگار ما گفت : خدمات درمانی بیمارستان خصوصا در بخشهای تخصصی جوابگو نیست وما مجبوریم به مرکز استان مراجعه کنیم.
وی افزود : بخشی از خدمات تخصصی مانند ام آر آی هنوز هم در سرپلذهاب وجود ندارد و صرف وجود ارتوپد بدون وجود تجهیزات وامکانات مناسب جوابگوی بیماران این بخش نیست.

برخی دیگر نیز به دلیل عدم شناخت کافی از پزشکان و جهت مراجعه به پزشکان متخصصی که نام وشهرت آنها بیشتر است به مرکز استان می روند.
اکبری یکی از افرادی است که مراجعه به پزشکان نامی و مشهور مرکز استان را برای انجام امورات درمانی خود انتخاب می کند و به خبرنگار ما می گوید:  پزشکان متخصصی که دربیمارستان شهرستان فعالیت دارند اکثرا جوان هستند و ما برای خدمات درمانی خود به پزشکان متخصص باتجربه بیشتر که عموما در مرکز استان حضور دارند مراجعه می کنیم.
عده ای دیگر وجود پزشکان متخصص در برخی از تخصصهای مهم را از کمبودهای بیمارستان شهرستان می دانند و معتقدند که شهرستان هم ظرفیت حضور تمام متخصصین را دارد وهم مردم غرب استان با مرکزیت سرپلذهاب شایسته این خدمات هستند و حق طبیعی آنهاست که از خدمات بهداشتی و درمانی مناسب و بهتر بهره مند شوند.
برخی از خدمات تخصصی همچون ام آر آی و عکس رنگی امروز در برخی از بیمارستانهای مرکز استان نیز شاید وجودنداشته باشد و نیازمند ورود بخش خصوصی است که متاسفانه متخصصین این بخش هنوز برای راه اندازی این مراکز در این شهرستان محروم اقدام نکرده اند.


خبرنگار ما درادامه به سراغ مدیریت شبکه بهداشت ودرمان شهرستان سرپلذهاب رفته تا ازآخرین وضعیت خدمات درمانی در شهرستان مطلع شویم.
دکتر طهماسبی در گفتگو باخبرنگار ما اظهارداشت : بیمارستان شهرستان به لحاظ خدمات تخصصی درمانی رشد مناسبی نسبت به قبل از زلزله داسته است.
وی افزود : امروز هم از نظر تعداد پزشکان متخصص و هم از نظر خدمات تخصصی ارائه شده به مراجعه کنندگان افزایش داشته است و درمانگاه بیمارستان فعالیت مناسبی دارد.
مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان اذعان داشت : درحال حاضر ۲۰ دکتر متخصص دردرمانگاه بیمارستان مشغول فعالیت هستند و به بیماران خدمات درمانی مختلف ارائه می دهند.
طهماسبی عنوان کرد : متخصصین داخلی، قلب، زنان، اطفال ، بیهوشی ،جراحی ،ارتوپدی ، روانشناسی، عفونی، پاتولوژی، رادیولوژی ، و طب اورژانس در بخش دولتی و چشم پزشکی و پوست در بخش خصوصی در شهرستان فعال است.

وی ادامه داد : درمانگاه بیمارستان همه روزه در دونوبت صبح و بعدازظهر پذیرای مراجعه کنندگان است وبه بیماران خدمات درمانی ارائه می دهد.
خدمات درمانی بیمارستان هم قابل دفاع است چون نسبت به گذشته و حتی ایام قبل از زلزله رشد چشمگیری هم از نظر تعداد پزشکان و هم از نظر خدمات تخصصی ارائه شده داشته و هم قابل انتقاد است چون در بعضی از بخشها هنوز هم کمبود دارد و پزشک متخصصی در آن بخش در شهرستان حضور ندارد ویا حضوری موقت است که امیدواریم کمبودهای جزئی که در بخش خدمات درمانی شهرستان وجوددارد هرچه سریعتر برطرف شود.