پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 221908 ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱

آیت‌الله مدنی در بیدارگری و هدایتگری نقش برجسته‌ای داشته است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان گفت: یکی از ویژگی‌های علما و اندیشمندان بیدارگری و احیاگری دین بوده است و در تاریخ اسلامی ایران نیز این ویژگی به صورت بارز و مشهود وجود دارد.

به گزارش بازی دراز، منطقه همدان، ناصر عارف در مراسم ادای احترام سی و هشتمین سالگرد شهادت شهید محراب آیت‌الله مدنی با اشاره به اینکه عدالت‌خواهی و ظلم‌ستیزی از ویژگیهای علمای دین است، افزود: آیت‌الله شهید مدنی در استان همدان منشاء خیر و برکت بوده و در بیدارگری و هدایتگری نقش برجسته‌ای داشته است.

وی با بیان اینکه آیت‌الله مدنی همچنین ملجاء و پناهگاه مستضعفان بوده و در قلوب مردم این دیار جای دارد، افزود: برای اینکه سیره این شهید در جامعه ساری و جاری باشد، هر ساله مراسم تحلیل تکریم از وی برگزار می شود.

عارف در پایان به سالروز بزرگداشت اسرا و مفقودین اشاره کرد و گفت: اگر حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) در واقعه کربلا نبودند، دشمنان سعی میکردند  این واقعه در محدوده کربلا باقی بماند و فراموش شود.

وی افزود: این بزرگان باعث شدند چهره یزید و یزیدیان رسوا شود و در انقلاب اسلامی نیز اسرا و مفقودین دارای جایگاه رفیعی هستند و باید در تجلیل و تکریم آنها اهتمام کرد.