16. شهريور 1398 - 11:46   |   کد مطلب: 221851
بازی دراز1404:به مناسبت شهادت حضرت قاسم‎ابن‌الحسن (ع) در روز ششم محرم اجتماع بزرگ «احلی من العسل» صبح امروز با حضور نوجوانان دانش آموز در مدرسه شاهد سرپل ذهاب برگزار شد.

به گزارش بازی دراز، رئیس اداره آموزش و پرورش سرپلذهاب در حاشیه این مراسم ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) اظهارداشت: شهید و شهادت دارای جایگاه ویژه ای نزد خداوند می باشند و شهادت به عنوان مهمترین اعمال و بالاترین مراحل تکامل عملی، معرفی گردیده است.

روح اله عباسیان با اشاره به جایگاه والای نوجوان شهید عاشورا که در رکاب سید الشهدا (ع) برای میدان رفتند افزود: رجزهای حضرت قاسم (ع) نشان از معرفت و سطح درک و فهم وی داشت.

وی هدف از برگزاری همایش احلی من العسل شناخت نوجوانان با شخصیت حضرت قاسم (ع) است چرا که نوجوانان ما باید اخلاق و ادب حضرت قاسم را (ع) را در زندگی خود مورد توجه قرار داده و در مجالس ماه محرم از شخصیت آن درس بگیرند.

 
وی یادآور شد: وسعت دید نوجوان ۱۳ ساله دشت کربلا نشان دهنده آگاهی بخشی مکتب اهل بیت (ع) و سطح نگرش آنان به مرگ و زندگی است و اینکه مرگ در راه خدا و رسیدن به مقام الهی باشد از عسل شیرین‌تر است.

 
لازم به ذکر است سخنرانی، مرثیه سرایی ،مداحی و سینه زنی از جمله برنامه‌های این همایش بود.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها