15. شهريور 1398 - 13:04   |   کد مطلب: 221845
بازی دراز1404:همایش شیرخوارگان حسینی همزمان با برگزاری مجمع بزرگ جهانی حضرت علی اصغر (ع) روز جمعه با حضور مادران و طفلان شیرخوار در حسینیه احمد ابن اسحاق سرپلذهاب برگزار شد.

به گزارش بازی دراز، همایش شیرخوارگان حسینی، همنوایی مادران با رباب مادر حضرت علی اصغر(ع) طفل کوچک امام حسین (ع) و کوچکترین سرباز کربلا امروزجمعه مصادف با اولین جمعه ماه محرم الحرام با حضور صدها نفر از مادران و طفلان شیرخوار در مصلی نمازجمعه شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد.

معاونت تبلیغی شهرستان حجت الاسلام مصطفی عسکری در این مراسم ضمن تسلیت ایام سوگواری محرم و شهادت طفل سه ساله حضرت علی اصغر.ع.در واقعه کربلا،گفت: به تعبیر زیارت عاشورا ، مصیبت های سیدالشهداء عظیم بود که از ناحیه ملائک مقدس از صبرامام حسین(ع)  تعجب کردند.

وی افزود: به همین واسطه اگربلا و مصیبت و گرفتاری در زندگی داشتیم دهان به اعتراض نگشوئیم، و مصیبت و بلای خود را با مصیبت بر سرامام حسین(ع)  وحضرت زینب،س. پیش آمده مقایسه کنید.

معاونت تبلیغی سرپلذهاب ادامه داد: تنها جای که از آسمان ندا آمد و ایام تسلیت گفت همین جاست که یا حسین.ع.، علی اصغر را رها کن، در بهشت برای او شیردهی قرار دادیم.

وی با بیان اینکه خون علی اصغر خون مظلومی است،گفت: در قیام کربلا تمام شهدای کربلا، رجز خواندن،شمشیر به دست گرفتند،ناله می کردند،عده ای به درک واصل شدند اما این بچه حرفی نزد و مظلومه به شهادت رسید.

وی با بیان اینکه به نظام تربیتی کودک باید اهمیت بدهیم،گفت؛ در اسلام سه وظیفه انتخاب نام نیک،کتاب و نوشتن.علم. و ازدواج تاکید فراوان شده است و امیرالمومنین.ع. می فرماید حق فرزند بر پدر این است که نام نیکوی برای فرزند انتخاب کنید ،او را درست تربیت کنید و قرآن به او یاد دهید.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها