پربازدیدترین ها

کد خبر: 221823 ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳

گزارش ؛

مشقات های دنباله دار زندگی در شهرک های الحاقی سرپلذهاب/مسئولین به دادن قول های مساعدت بسنده نکنند

بازی دراز1404: روستاهای پاونار و زعفران که بالغ برچهارسال گذشته به شهرسرپلذهاب ملحق شدند هنوز از امکانات اولیه بافت شهری محروم و نیازمند عملیاتی شدن قول های مسئولین هستند

مشقات های دنباله دار زندگی در شهرک های الحاقی سرپلذهاب/مسئولین به دادن قول های مساعدت بسنده نکنند

به گزارش بازی دراز، توسعه و پیشرفت هر شهری نیازمند ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز مردم بوده و در این میان ایجاد زیرساختهای دفع فاضلاب از جمله نیازهای اولیه  زندگی مردم شهر در کنار ایجاد تاسیسات آب، برق، گاز و سیستم های مخابراتی و آسفالت کردن راه ها و مناسب سازی معابر است.

الحاق شهرکهای زعفران، پاونار به شهرستان سرپلذهاب بخشی از برنامه توسعه شهرستان است که با وجود نزدیکی به شهر از سیستم دفع فاضلاب برخوردار نبوده و همانندسایر روستاهای شهرستان فاضلاب آنها به روش سنتی دفع می شد.

در میان این شهرک ها از فضای سبز و امکانات پارک برخوردار نبوده و این سیمای بصری شهرک ها برای ساکنین دغدغه مند کرده و انتظار می رود مسئولین نسبت به توسعه و آبادانی این محلات اقدامات لازم عملیاتی کنند و بسنده به دادن قول مساعد و پیگیر نشود.

در ادامه، کوچه ها و خیابان های این شهرک ها همچون بافت شهری نیست. وضعیت نامناسب آن، تردد عابر را سخت کرده و عبور و مرور خودروها در برخی کوچه ها و خیابان ها غیرممکن.

لذا با پیگیری مطالبات مردمی از سوی مسئولین شهر، خبرنگار ما در حاشیه بازدید شورای اسلامی و شهردار شهر سرپپلذهاب از محلات پاونار و زعفران مصاحبه ای با شهردار سرپلذهاب ترتیب داد که به شرح ذیل است:

صابرحیدری در گفتگو با خبرنگار ما گفت: شهرک های الحاقی پاونار و زعفران به شهرسرپلذهاب نیازمند توجه ویژه انجام زیرساخت های عمرانی لازم است که هرچه سریعتر برای مرتفع ساختن مشکلات و توسعه و آبادانی در برنامه ریزی عملیاتی قرار می گیرد.

وی گفت: طرح عمران و آسفالت و جدول بندی کوچه ها و خیابان ها دراین محلات مسکونی به صورت جدی در حاشیه بازدید صورت گرفته در دستور کار قرار گرفته است.

شهردار شهرسرپلذهاب افزود: با توجه به الحاق این دو روستا به سرپل ذهاب و قرار گرفتن این روستاها در جمع محلات شهرستان نسبت به رفع مشکل دفع فاضلاب این مناطق از حالت سنتی به شکل صنعتی اقدامات بسیار مطلوبی انجام گرفته اما نیازمندها و کمبود و کاستی های وجود دارد که در اولویت کار است.